نگاهی به وینه باگو e-RV

گروه صنعتی فناوری پیشرفته وینه باگو، یک خودروی کمپر برقی را در قالب کانسپت به علاقمندان معرفی کرده است.

براساس اعلام وینه باگو، e-RV به مجموعه باتری 86 کیلووات ساعت مجهز شده است، که ظرف تنها 45 دقیقه شارژ شده و نیروی لازم برای پیمودن 200 کیلومتر را تامین می­‌کند.شرکت سازنده ادعا نموده که این خودرو با نام e-RV، مواردی شامل مصرف انرژی بهینه، قابلیت­‌های کاربردی، خلاقیت، انعطاف­‌پذیری و ارتباط صحیح با محیط زیست را به صورت یکجا ارائه می­‌کند.

دو محصول فعلی وینه باگو براساس رم پرومستر و مرسدس‌بنز اسپرینتر ساخته شده ولی e-RV براساس فورد ترانزیت شکل گرفته است. البته فورد نسخه برقی مدل ترانزیت را قبلاً معرفی کرده ولی متخصصان وینه باگو برای تامین پیشرانه برقی و سیستم انتقال قدرت e-RV، به سراغ شرکت Lightning eMotors رفته که در تبدیل خودروهای تجاری به انواع برقی تخصص دارد.

براساس اعلام وینه باگو، e-RV به مجموعه باتری 86 کیلووات ساعت مجهز شده است، که ظرف تنها 45 دقیقه شارژ شده و نیروی لازم برای پیمودن 200 کیلومتر را تامین می­‌کند. باید توجه داشت که این رقم شاید برای یک خودروی شهری مناسب باشد، اما برای یک ون مسافرتی چندان جالب توجه نیست.

 وینه باگو e-RV کمپر برقی برای ماجراجویان آینده

صفحه پشت آمپر دیجیتال و یک نمایشگر شبیه به تبلت برای اطلاعات سرگرمی برای افزایش راحتی رانندگی با e-RV درنظر گرفته شده است، درحالی‌که علاوه بر اینترنت بی‌سیم داخلی، تمام موارد لازم برای تامین آسایش مسافران در کابین این خودرو پیش‌­بینی شده که آبگرمکن، تهویه مطبوع، یخچال، اجاق گاز، سینک، دوش و موارد دیگری را شامل می­‌شود.

کفپوش و دیوارکوب­‌های کابین e-RV با مواد بازیافتی روکش شده تا وفاداری این خودرو به اصول حفاظت از محیط زیست را نمایش دهد.

شاید e-RV نخستین محصول برقی وینه باگو باشد، ولی اولین ون مسافرتی برقی نیست چراکه برخی شرکت‌های دیگر همچون THOR هم قبلاً چنین محصولاتی را به نمایش گذاشته‌­اند.

 وینه باگو e-RV کمپر برقی برای ماجراجویان آینده

از آنجا که e-RV در قالب یک کانسپت معرفی شده، درباره تاریخ تولید یا قیمت آن نمی‌­توان اظهارنظر کرد، اما گران‌ترین محصول این شرکت یعنی Boldt با قیمت 240 هزار دلار عرضه شده است، بنابراین می­‌توان انتظار داشت که این کمپر برقی با رقم بیشتری به فروش برسد.

فعلاً نمی­‌توان درباره ابعاد استفاده از موتور برقی در خودروهای کمپر اطمینان داشت، چراکه مهمترین دغدغه مالکان و تولیدکنندگان خودروهای برقی یعنی شعاع حرکتی، در این‌گونه محصولات از حساسیت بیشتری برخوردار است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motortrend.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید