معرفی نسخه‌ای خاص از فراری 812 کامپتیتزیونه

مالکان خودروهای فراری، طی یک ملاقات سالانه موسوم به Cavalcade، مسیری خاص را می‌پیمایند؛ 10 سال از شکل گرفتن این رویداد می‌گذرد و حالا شرکت برای جشن گرفتن آن، پنج خودرو را با الهام از مناظر موجود در این مسیر، می‌سازد.

تصاویر موجود از این خودرو، رندر هستند؛ اما نشان می‌دهند که این رنگ به جلوه‌ای خاص به فراری 812 بخشیده‌اند. اولین خودرو از این مجموعه، یک فراری 812 کامپتیتزیونه است، که با رنگ Blu Capri تزئین شده. رنگ این خودرو، طیفی از سبز است که با ذرات جزئی‌ای از آبی، پوشیده شده است.

تصاویر موجود از این خودرو، رندر هستند؛ اما نشان می‌دهند که این رنگ به جلوه‌ای خاص به فراری 812 بخشیده‌اند. رنگ تیره با فیبرکربن در معرض دید، به خوبی ترکیب شده است و نمای جلو، کاپوت، سقف و نمای عقب را می‌پوشاند. کالیپرهای ترمز زردرنگ برای این طراحی بسیار روشن به نظر می‌رسند و شاید بهتر باشد که تیره‌تر شوند.

فراری به سایر مدل‌های مجموعه Cavalcade اشاره‌ای نمی‌کند؛ جزئیات قیمت‌گذاری نیز منتشر نشده‌اند. قیمت فراری 812 کامپتیتزیونه در اروپا از 641,580 دلار آغاز می‌شود و قطعا مدل بلوکاپری، قیمت بیش‌تری خواهد داشت.

نسخه‌ای خاص از فراری 812 کامپتیتزیونه به مناسبت 10 سالگی رویداد Cavalcade

مدل‌های 812Competizione کوپه و اپرتا، جانشین‌های 812 سوپرفست و GTS هستند. آن‌ها از یک پیشرانه عظیم 6.5 لیتری V12 نیرو می‌گیرند که قادر است 830 اسب‌بخار قدرت و 692 نیوتن‌متر گشتاور را تولید کند. فراری می‌گوید که سرعت این خودرو تنها در 2.85 ثانیه به 100 کیلومتر برساعت می‌رسد.

همانند مدل‌های قبلی، 812Competizione نیز از یک گیربکس هفت‌سرعته دوکلاچه برای انتقال قدرت استفاده می‌کند.

در حال حاضر فراری مشغول ساخت 999 دستگاه از 812Competizione کوپه و 599 دستگاه از نسخه اپرتاست‌. تحویل مدل‌های سقف فلزی آن از سه‌ماهه نخست سال 2022 آغاز می‌شود و نسخه سقف متحرک نیز از سه‌ماهه چهارم سال 2022 انجام خواهد شد.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید