اعلام خودروی سال بانوان 2022

هیات داوران مسابقه خودروی سال بانوان، این لقب پر افتخار را در سال 2022 به پژو 308 اعطاء کرده است. هیات داوران شامل 56 خبرنگار زن فعال در حوزه خودروست، که از 40 کشور در 5 قاره جهان و برای انتخاب خودروی برتر گردهم آمده‌اند.

خودروی برتر همزمان با روز جهانی زن به جهانیان معرفی شد. در ابتدای کار، 65 کاندید از میان خودروهایی که در طول سال 2021 وارد بازار شده­‌اند، برای دریافت عنوان خودروی برتر بانوان رقابت کردند. پس از آن، بهترین خودروها در شش رده مختلف در روز پانزده فوریه معرفی شدند.

اکنون بد نیست نگاهی به فهرست اسامی خودروهای برتر در شش رده داشته باشیم:

پس از رای­‌گیری نهایی، پژو 308 توانست گوی سبقت را از دیگران برباید و به عنوان خودروی برتر بانوان در سال 2022 شناخته شود.

خانم مارتا گارسیا که ریاست هیات داوران این مسابقه را برعهده داشته، رقابت در این دوره از جایزه خودروی سال بانوان را بسیار نزدیک توصیف کرده است.

پژو 308 خودروی برتر بانوان در سال 20222

به اعتقاد هیات داوران، پژو 308 مجموعه‌­ای از مزایا را به همراه دارد. احساس رانندگی با این خودرو به قدری خوب است، که راننده نمی­‌تواند باور کند یک پیشرانه 1.2 لیتری در زیر کاپوت قرار گرفته است. البته غیر از این پیشرانه توربوشارژ، یک پیشرانه 1.5 لیتری دیزل و دو گزینه پلاگین-هیبرید را نیز می‌­توان برای پژو 308 انتخاب کرد. تمامی این پیشرانه­‌ها به جعبه‌دنده شش سرعته دستی متصل شده‌اند، که با پرداخت مبلغ اضافه، با نمونه 8 سرعته اتوماتیک تعویض خواهد شد.

نسخه اروپایی پژو 308 در دو فرم هاچ‌بک و استیشن واگن در تاسیسات این خودروساز در فرانسه تولید می‌شود.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید