معرفی پورشه ماکان T مدل 2023

شرکت پورشه پس از معرفی نسخه T از مدل‌های 911 و 718، اکنون یکی از محبوب‌­ترین محصولات خود یعنی ماکان را نیز به این نشان مزین کرده است.

حرف T به نمایندگی از کلمه تورینگ انتخاب شده و خودروهای سری T پورشه در فاصله مدل‌های پایه و میانی قرار می‌­گیرند.همین ابتدای امر باید خاطرنشان سازیم که حرف T به نمایندگی از کلمه تورینگ انتخاب شده و خودروهای سری T پورشه در فاصله مدل‌های پایه و میانی قرار می‌­گیرند.

پورشه ماکان T هم در فاصله بین مدل‌های پایه و S قرار گرفته، ولی از نظر فنی با مدل پایه یکسان است. بنابراین نیروی محرکه از پیشرانه 2 لیتری توربوشارژ با 261 اسب‌­بخار قدرت تامین شده است، که نیروی خود را از طریق جعبه‌دنده هفت سرعته PDK به تمام چرخ‌ها ارسال می­‌کند.

پورشه ماکان T به صورت استاندارد به پکیج اسپرت کرونو و مدیریت فعال سیستم تعلیق مجهز شده است، ولی امکان سفارش تعلیق بادی تطبیق­‌پذیر و تقسیم گشتاور نیز وجود دارد.

پورشه ماکان T مدل 2023

شتاب صفر تا صد کیلومتر برساعت پورشه ماکان T برابر با 5.8 ثانیه اعلام شده، که 0.2 ثانیه سریع‌تر از ماکان استاندارد خواهد بود. حداکثر سرعت نیز 230 کیلومتر برساعت اعلام شده است.

پورشه ماکان T با برخی تغییرات ظاهری نیز همراه شده از جمله پوشش خاکستری برای آینه­‌های جانبی، باله سقفی، حاشیه جلوپنجره، قطعه روی بخش پایینی درها و لوگوهای عقب بدنه و همچنین رینگ‌های 20 اینچی با شباهت به ماکان S.

صندلی­‌های اسپرت با تنظیم برقی هشت‌گانه و گرمکن، فرمان اسپرت، کورنومتر Sport Chrono روی داشبورد و نشان Macan T روی پادری­‌ها، جزئی از فهرست تجهیزات استاندارد پورشه ماکان T خواهد بود.

پورشه ماکان T مدل 2023

در سال گذشته، مشتریان آمریکایی به تعداد 24,716 دستگاه پورشه ماکان خریداری کرده‌­اند. اضافه شدن نسخه T به جمع سایر مدل‌ها نیز می­‌تواند باعث افزایش آمار فروش این خودرو شود.

پورشه فعلاً درباره قیمت ماکان T خبری اعلام نکرده است، اما با توجه به قیمت 54,900 و 65,400 دلار که برای تریم­‌های پایه و S تعیین شده، انتظار داریم که عددی مابین این‌ها برای ماکان T درنظر گرفته شود.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید