بروزرسانی برای لادا وستا

شش سال و نیم پس از معرفی نسخه سدان از لادا وستا در سپتامبر 2015، تاسیسات لادا در ایژوسک از آغاز تولید نسخه بروزرسانی شده این خودرو خبر داده است. البته همین ابتدا باید خاطرنشان کنیم که فعلاً از تصاویر فضای کابین و جزئیات درباره مشخصات فنی این مدل‌ها خبری نیست و برای آگاهی از این موارد باید منتظر بمانیم.

در تمام نسخه‌­های این خودرو، دو خروجی اگزوز اضافه شده و به تبع آن، طرح سپر نیز متحول شده است.در نگاه اول به نظر می­‌رسد که طرح X مانند نمای جلو و خطوط منحنی روی بخش جانبی بدنه بدون تغییر باقیمانده است، اما مهمترین تحولات وستا در بخش انتهایی بدنه رخ داده است. در نسخه سدان با یک بالچه مواجه هستیم درحالی‌که در تمام نسخه‌­های این خودرو، دو خروجی اگزوز اضافه شده و به تبع آن، طرح سپر نیز متحول شده است.

جزئیات چراغ‌های جلو تغییر کرده و عرض چراغ‌های دیلایت هم کاهش یافته است. خبر خوش برای مشتریان وستا این است که تمامی عناصر روشنایی در این خودرو از جمله مه­‌شکن­‌ها، در مدل جدید از نوع LED با نور سفید یخی خواهد بود. جزئیات جلوپنجره و طرح جدید رینگ‌ها، تغییرات دیگری است که برای ظاهر لادا وستا درنظر گرفته شده است.

اما در زمینه ایمنی هم تغییراتی رخ داده از جمله اضافه شدن سنسور پارک به سپرهای جلو و عقب و حسگر هشدار نقطه کور، که می­‌تواند رانندگی با این خودرو را ایمن‌­تر سازد.

لادا وستا 2022

همان‌طور که قبلاً اشاره شد، فعلاً درباره نمای داخلی لادا وستا اطلاعی در دسترس نیست، اما تصاویر مخفیانه که از نمونه­‌های آزمایشی این خودرو در ماه سپتامبر منتشر شد، نشان می­‌دهد که یک نمایشگر عمودی بزرگ در تریم کامل نصب شده است. گویا قرار است صفحه پشت آمپر وستا هم به نمونه دیجیتال تغییر کند که در این صورت با نخستین محصول لادا مواجه هستیم که به این قطعه مجهز شده است. با توجه به اشتراک قطعات فنی و ظاهری لادا وستا با محصولات رنو، نمایشگر مرکزی داشبورد هم از این خودروها به عاریت گرفته خواهد شد.

با توجه به اخبار رسمی، ظاهرا قرار نیست تحولی در زیر کاپوت سری وستا اتفاق بیافتد، بنابراین همچنان شاهد نصب پیشرانه 1.6 لیتری با 106 اسب‌­بخار قدرت، 1.8 لیتری با 122 اسب­‌بخار قدرت، 1.6 لیتری سازگار با سوخت متان، 1.6 لیتری گازسوز و همچنین 1.6 لیتری مشترک با محصولات رنو با 113 اسب­‌بخار قدرت خواهیم بود. برخی از این پیشرانه‌ها با جعبه‌دنده دستی و برخی دیگر با گیربکس CVT همراه می­‌شود. وستا اسپرت با پیشرانه 1.8 لیتری به قدرت 145 اسب‌­بخار نیز قابل سفارش خواهد بود.

لادا وستا 2022

نسخه کراس از سری وستا همچون مدل هاچ‌بک XRAY کراس، به قابلیت Ride Select هم مجهز شده است، که امکان انتخاب حالت رانندگی آفرود یا اسپرت با این خودرو را فراهم می­‌کند.

فروش نسخه جدید لادا وستا از بهار سال جاری آغاز خواهد شد. درباره قیمت این مدل نیز خبری منتشر نشده است، اما مدل فعلی با قیمت پایه 863 هزار روبل (تقریباً 10.950 دلار) به فروش می­‌رسد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : autoreview.ru

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید