معرفی آئودی Q6 مدل 2023

گویا قرار است عضو تازه‌­ای به خانواده محصولات شاسی‌­بلند آئودی وارد شود، چراکه تصاویری از یک مدل جدید با نام Q6 در رسانه­‌های چینی منتشر شده است.

برخلاف Q7 که روی پلتفرم MLB ساخته شده، آئودی Q6 روی سازه ارزان‌تر و ساده‌­تر MQB Evo شکل گرفته و خودرویی دیفرانسیل-جلو است.براساس این تصاویر، به نظر می­‌رسد ابعاد Q6 از محصول دیگر آئودی یعنی Q7 بزرگتر باشد. مدارک فنی موجود نیز این گفته را اثبات می­‌کند، چراکه طول Q6 برابر با 5.099 متر اعلام شده است، که مقداری بزرگتر از بدنه 5.063 متری آئودی Q7 به نظر می­‌رسد. این اختلاف در سایر بخش‌ها نیز وجود دارد، چراکه عرض و ارتفاع این خودرو به ترتیب 2.014 و 1.784 متر اعلام شده است، که بزرگتر از ابعاد 1.97 و 1.741 متری این بخش‌ها در آئودی Q7 است.

برخلاف Q7 که روی پلتفرم MLB ساخته شده، آئودی Q6 روی سازه ارزان‌تر و ساده‌­تر MQB Evo شکل گرفته و خودرویی دیفرانسیل-جلو است. شبیه‌­ترین محصول به آئودی Q6، فولکس‌­واگن ترامونت است که فاصله بین محورهای آن به 2.98 متر می­‌رسد. البته لازم به یادآوری است که با وجود این ابعاد بزرگ، قرار نیست خودروی جدید را با نام Q9 بشناسیم چراکه با یک خودروی مختص بازار چین روبرو هستیم.

آئودی Q6 مدل 2023

امکان سفارش رینگ‌های 17 الی 20 اینچی، جزئیات کروم بدنه، دکمه­‌های حساس به لمس روی کنسول میانی، تریم چوبی و طرح جالب اهرم تعویض دنده، تمام مواردی است که فعلا درباره بدنه و کابین آئودی Q6 می­‌دانیم. آئودی Q6 در ابتدای عرضه به صورت 7 نفره وارد بازار خواده شد، اما قرار است نسخه شش نفره هم در آینده نزدیک عرضه می‌شود.

آئودی Q6 به پیشرانه مشترک با فولکس‌­واگن ترامونت یعنی 2 لیتری 4 سیلندر توربوشارژ TFSI مجهز شده است، که در دو نسخه با 231 یا 265 اسب­‌بخار قدرت تولید می‌­شود. مدل شش سیلندر 2.5 لیتری توربوشارژ با 299 اسب­‌بخار نیز عرضه خواهد شد.

آئودی Q6 ظرف چند ماه آینده در تاسیسات سایک-فولکس‌­واگن تولید خواهد شد. هنوز درباره احتمال عرضه این خودرو در خارج از چین اطلاعی در دسترس نیست.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید