انتشار تصاویر و اطلاعات اولیه از آئودی Q5 e-tron

چند روز پیش، یک کراس‌اور برقی کاملاً استتار شده از شرکت آئودی دیده شد و اکنون، تصاویر اولیه‌ این مدل از سوی وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین منتشر شده است. این کراس‌اور، که نسخه کانسپت آن در نمایشگاه خودروی شانگهای بود، Q5 e-tron نام دارد و تا قبل از پایان سال در بازار چین عرضه می‌شود‌.

آئودی Q5 e-tron تا پایان سال 2021 در بازار چین به فروش می‌رسد و احتمالاً مانند فولکس‌واگن ID.6 برای ورود به کشورهای دیگر ساخته نشده است.همانند آئودی Q4 e-tron، پایه و پلتفرم Q5 e-tron نیز بر پایه پلتفرم MEB گروه فولکس‌واگن بنا شده است. البته طول آن به 4876 میلی‌متر می‌رسد که با فولکس‌واگن ID.6 یکسان است و فضای داخلی بیش‌تر و کاربردی‌تری را فراهم می‌کند.

ظاهر آن از زبان طراحی جدید آئودی پیروی می‌کند؛ یک جلوپنجره با جزئیات تیره و اجزایی مشابه Q4 e-tron، مانند خطوط گلگیر و چراغ‌های جلو و عقب. البته در حالت کلی آئودی Q5 e-tron ظاهر آرام‌تری دارد و خانواده محور است.

 تصاویر منتشر شده نشان می‌دهند که تریم‌های مختلفی با انواع طرح‌ رینگ‌ها و پوشش پلاستیکی مشکی اطراف بدنه به طور اختیاری، در دسترس هستند. نمونه‌ای نیز با چراغ‌های جلو رنگی وجود دارد که به نظر می‌رسد از تکنولوژی LED‌های ماتریسی بهره‌مند است‌.

کابین آئودی Q5 e-tron

تصاویر نمای داخلی ثبت‌شده‌‌ توسط جاسوسان، کابین دیجیتال و کنسول مرکزی شناوری را نشان می‌دهند که شبیه به Q4 e-tron است. بنابراین، به یک صفحه‌نمایش 10.25 اینچی و یک نمایشگر اطلاعات و سرگرمی 11.6 اینچی لمسی، مجهز شده است. از دیگر ویژگی‌های کابین می‌توان به امکان چیدمان سه ردیفه و 7 نفره صندلی‌ها اشاره کرد.

طراحی نمای عقب آئودی Q5 e-tron

نشان‌های متفاوت روی خودرو‌ها در عکس‌ها، ثابت‌ می‌کند که سه گزینه برای پیشرانه موجود است؛ 35 e-tron با قدرت 177 اسب‌بخار، 40 e-tron با قدرت 201 اسب‌بخار که نیرو را به چرخ‌های عقب می‌فرستد و یک موتور در قسمت انتهایی آن قرار دارد. در آخر نیز پرچمدار این مدل 50 e-tron با ترکیب دو موتور است که موتور الکتریکی آن 107 اسب‌بخار در محور جلو و 201 اسب‌بخار در محور عقب تولید می‌کند و در نتیجه نیرو به تمامی چرخ‌ها می‌رسد. احتمالا هر سه نسخه به باتری 77 کیلووات‌ساعتی مجهز‌ هستند که در مدل ID.6، طبق سیکل NEDC، توانایی پیمودن 588 کیلومتر را دارد. انتظار می‌رود که اطلاعات بیش‌تری در زمان رونمایی رسمی آن منتشر شود‌.

آئودی Q5 e-tron تا پایان سال 2021 در بازار چین به فروش می‌رسد و احتمالاً مانند فولکس‌واگن ID.6 برای ورود به کشورهای دیگر ساخته نشده است. آئودی به زودی مدل Q6 e-tron را برای آمریکا و اروپا عرضه می‌کند که تشابهاتی با پورشه ماکان برقی دارد و احتمالاً در نیمه دوم سال 2022 از راه می‌رسد.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : carscoops.com