معرفی آلپینا B4 مدل 2023

شرکت ب‌ام‌و در بهار سال گذشته، به صراحت اعلام نمود که برنامه­‌ای برای تولید نسخه M از سری 4 گرن‌کوپه ندارد. اما برند آلپینا که اکنون به عنوان زیرمجموعه ب‌ام‌و شناخته می‌­شود، وظیفه ساخت نسخه قدرتمند از این سدان زیبا را برعهده گرفته و به همین دلیل B4 گرن‌کوپه را با مدل 2023 رونمایی کرده است.

در زیر کاپوت آلپینا B4، پیشرانه 3 لیتری شش سیلندر با 495 اسب­‌بخار قدرت نصب شده است، که این خودرو را در ردیف نسل فعلی ب‌ام‌و M3 و M4 قرار می‌دهد.نخستین ویژگی جالب توجه B4، رینگ‌های 20 اینچی Alpina Classic با طرح سنتی و 20 پره آلپیناست. وزن هریک از رینگ‌ها برابر با 12 کیلوگرم اعلام شده، که وزن کلی خودرو را کاهش و کیفیت سواری را افزایش داده است. سایر تغییرات ظاهری این خودرو به نصب زیرسپری جلو و باله عقب محدود شده است.

در زیر کاپوت آلپینا B4، پیشرانه 3 لیتری شش سیلندر با 495 اسب­‌بخار قدرت نصب شده است، که این خودرو را در ردیف نسل فعلی ب‌ام‌و M3 و M4 و حتی نسخه کامپتیشن از این خودروها قرار می­‌دهد.

نیروی پیشرانه از طریق جعبه‌دنده هشت سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌شود. شتاب صفر تا صد و حداکثر سرعت آلپینا B4 نیز به ترتیب 3.7 ثانیه و 301 کیلومتر برساعت اعلام شده است.

آلپینا B4 مدل 2023 قوی‌ترین نسخه از ب‌ام‌و سری 4 گرن‌کوپه

یکی دیگر از تغییرات سخت­‌افزاری B4 نسبت به سری 4 استاندارد، به سیستم تعلیق اسپرت آلپینا بازمی­‌گردد، که بنابر اعلام شرکت سازنده، با تحولات قابل توجه در طراحی و عملکرد همراه شده است.

تایرهای P Zero ساخت پیرلی با کد ALP ، به صورت کاملاً انحصاری برای آلپینا B4 طراحی و نصب شده هرچند که از نظر آلپینا، این تایرها برای رانندگی در زمستان عملکرد مناسب­‌تری دارد.

آلپینا B4 مدل 2023 قوی‌ترین نسخه از ب‌ام‌و سری 4 گرن‌کوپه

ثبت سفارش برای آلپینا B4 آغاز شده و خودروها از میانه تابستان به مشتریان تحویل خواهد شد. قیمت پایه آلپینا B4 در حدود 102 هزار دلار تعیین شده است، که البته مالیات بر ارزش افزوده 19 درصدی کشور آلمان را نیز شامل می­‌شود.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید