معرفی سوپراسپرت برقی دئوس وایان

در روزگاری که مرتباً شاهد انتشار تصاویر کامپیوتری از سوپراسپرت­‌های جدید و البته گمنام هستیم، مشاهده یک نمونه واقعی می‌­تواند خبری بسیار خوشایند باشد.

دو شرکت معتبر ایتال‌دیزاین و ویلیامز در طراحی و مهندسی دئوس وایان سهیم بوده‌­اند.وایان یک سوپراسپرت برقی است که توسط برند تازه ­تاسیس دئوس، در نمایشگاه خودرو نیویورک 2022 رونمایی شده است. این شرکت اتریشی در سال 2020 و با هدف ساخت سوپراسپرت­‌های برقی تاسیس شده و اکنون نخستین محصول خود را معرفی کرده است.

خودرویی که در نیویورک به معرض نمایش درآمده، نمونه نهایی بوده و تمام اجزای یک خودروی تولیدی همچون ورودی هوای سپر جلو و چراغ‌ها را به همراه دارد.

در کابین این خودروی دو نفره با پشت آمپر دیجیتال، نمایشگر مرکزی لمسی و انبوهی از دکمه­‌های مختلف روبرو هستیم، که البته فعلاً از کاربری آن‌ها خبری نداریم، ولی طرح کلی را می­‌توان زیبا و کاربردی دانست.

سوپراسپرت برقی دئوس وایان

مشخصات فنی وایان هنوز اعلام نشده است، ولی شرکت دئوس تخمین زده که نیروی این سوپراسپرت برقی بیشتر از 2200 اسب­‌بخار باشد و قادر است ظرف 1.99 ثانیه به سرعت صد کیلومتر برساعت دست یابد. رقم حداکثر سرعت نیز 400 کیلومتر برساعت تخمین زده شده که جالب توجه است.

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شد، تاکنون چندین استارت ‌آپ ادعای ساخت خودروی سوپراسپرت را مطرح کرده‌­اند، که در بسیاری موارد هم نتیجه خاصی به همراه نداشته است، ولی درباره دئوس وایان، اوضاع فرق دارد.

دو شرکت معتبر ایتال‌دیزاین و ویلیامز در طراحی و مهندسی دئوس وایان سهیم بوده‌­اند. ایتال‌دیزاین که نیازی به معرفی ندارد و تجربیات ویلیامز در زمینه مهندسی خودرو نیز در موفقیت تیم ویلیامز در مسابقات فرمول یک دخیل بوده است.

سوپراسپرت برقی دئوس وایان

با توجه به تمامی این موارد، می­‌توان امیدوار بود که تولید دئوس وایان به نتیجه برسد.

دئوس اعلام نموده که قصد دارد تنها 99 دستگاه از مدل وایان را تولید کند. اگر همه چیز مطابق برنامه جلو برود، این خودروها در سال 2025 به مشتریان تحویل خواهد شد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید