اتوبوس برقی سایپا دیزل

خرداد 1401: با اعلام شرکت سایپا دیزل، بهره‌برداری آزمایشی از اتوبوس برقی سایپا، هم‌اکنون در خطوط اتوبوسرانی تهران آغاز شده است. هدف از انجام این کار، تست‌های فنی برای مجموعه پیشرانه، باتری‌ها، سیستم تعلیق و سیستم تهویه مطبوع این خودروهاست. آنطور که سایپا دیزل خبر داده، در صورت دریافت تاییدیه نهایی، اعتبارهای مالی موردنیاز انجام شده و مجوز استفاده و تردد این اتوبوس‌ها صادر خواهد شد.

سایپا دیزل همچنین خبر داده که بخش زیادی از تعهدات خود را برای طرح نوسازی کامیون فرسوده، از طریق جایگزینی محصول KX و همچنین از طریق واردات کامیون اروپایی، انجام داده و براساس پیش‌بینی صورت گرفته، مابقی تعهدات معوق سایپا دیزل تا پایان سال 1401 به صفر خواهد رسید.

رونمایی اتوبوس برقی سایپا دیزل

آذر 1400: شرکت سایپا دیزل قصد دارد تا دو دستگاه اتوبوس برقی و دیزلی، با برند SKYWELL، را در پنجمین نمایشگاه حمل‌و‌نقل و لجستینگ تهران (28 تا 30 آذرماه) رونمایی کند‌. اتوبوس دیزلی مذکور، با حدود 30 درصد داخلی‌سازی ساخته می‌شود و اتوبوس برقی نیز ابتدا به صورت CBU و به کمک شریک خارجی ساخته می‌شود و در صورت تقاضای بازار، عرضه خواهد شد.

اتوبوس برقی سایپا دیزل

لازم به ذکر است که محصولات مسافری سایپا دیزل، به مدت دو سال یا 200 هزار کیلومتر، گارانتی می‌شوند و خدمات پس از فروش آن توسط شرکت خدمات فنی رنا، ارائه خواهد شد. باتری اتوبوس برقی سایپا دیزل نیز به مدت 8 سال یا 500 هزار کیلومتر، گارانتی دارد.

نویسنده : مرتضی برجسته

منبع : باما