معرفی تویوتا کرولا 2023

تویوتای همیشه محبوب برای مدل 2023 یک به‌روزرسانی را تجربه کرده است. تغییرات متعددی که شامل جلوه‌های خاص بصری و به‌روزرسانی پیشرانه و مشخصات فنی می‌شود. این اتفاقات جان تازه‌ای به نسل دوازدهم تویوتا کرولا داده است.

مهمترین خبر، اضافه شدن یک مدل هیبریدی AWD به کرولای جدید است. مهمترین خبر، اضافه شدن یک مدل هیبریدی AWD به کرولای جدید است. برای سال 2023، کرولا اکنون می‌تواند به‌عنوان یک هیبریدی چهار چرخ محرک استفاده شود که آن را به تنها کرولای معمولی (غیر از مدل کراس) می‌کند که مانند نسخه‌های سفارشی GR مخصوص رالی نیروی تولیدی را به هر چهار چرخ می‌فرستد.

تریم‌های LE و SE با این سیستم چهار چرخ محرک هیبریدی ارائه می‌شود که یک موتور برقی را روی محور عقب اضافه می‌کند، تا سیستم هیبریدی تکمیل شود. بخش پیشرانه اصلی آن نیز شامل یک پیشرانه 1.8 لیتری چهار سیلندر با فناوری چرخه اتکینسون و دو ژنراتور می‌شود. در مورد سیستم هیبریدی که روی هر دو نسخه FWD و AWD یکسان است، تیپ‌های ویژه LE و XLE نیز ارائه می‌شود که یک بازنگری روی پیشرانه روی کار آمده است. هم‌چنین یک باتر لیتیومی جدید و متفاوت هم زیر شاسی تعبیه شده که تاثیر مستقیمی روی توزیع وزن آن دارد.

تویوتا کرولا 2023

در مدل فقط بنزینی، یک قلب 2 لیتری وجود دارد که حالا 169 اسب‌بخار قدرت و 205 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. مدل 1.8 لیتری آن نیز می‌تواند 139 اسب‌بخار قدرت و 171 نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. شتاب صفر تا صد آن به طرزی باورنکردنی 2 ثانیه بهتر شده است.

کرولاهای جدید هم‌چنان با جعبه‌دنده‌های 6 سرعته دستی و یا CVT عرضه می‌شود. البته تیپ هیبریدی آن با گیربکس سفارشی eCVT تولید می‌شود.

تویوتا کرولا 2023

ازجمله آپشن‌های استاندارد روی تیپ LE می‌توان به نمایشگر 4.2 اینچی پشت فرمان و 7 اینچی اطلاعات و سرگرمی اشاره کرد. هم‌چنین یک سیستم صوتی عالی 9 بانده از برند JBL با 800 وات قدرت وجود دارد.

مترجم : نیما حدادی

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید