شرایط فروش معین موتور (دی 1401)

  • شرايط فروش معين موتور

احتمال واردات هاچبک سئات به ایران

شرایط فروش معین موتور (دی 1401)

5 دی 1401 12:21

براساس برخی اطلاعات منتشر شده، ظاهرا شرکت معین موتورز، تعداد 1500 دستگاه سئات ایبیزا را از مبدا یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس، خریداری کرده و به‌زودی برنامه دارد تا این خودروها را به بازار کشورمان عرضه کند. یکی از این محصولات، احتمالا سئات ایبیزا خواهد بود.

البته سئات ایبیزا با مدل 2023 به بازار ایران نخواهد آمد و مدل پایین‌تری دارد. از این رو معین موتورز توانسته این هاچ‌بک اسپانیایی را با قیمتی کم‌تر از 20 هزار یورو خریداری کند. شرکت معین موتورز سابقه واردات محصولات پورشه را دارد و اکنون نیز خدمات پس از فروش این خودروها را ارائه می‌دهد. این شرکت قبل از ممنوعیت واردات خودرو قصد داشت تا به صورت رسمی محصولات مختلف سئات را نیز وارد کند‌. 

آخرین نسل سئات ایبیزا که قرار است وارد کشور شود، احتمالا به پیشرانه سه سیلندر یک لیتری توربوشارژ فولکس‌واگن مجهز است که به یک گیربکس 7 سرعته اتوماتیک دوکلاچه متصل شده و 95 اسب‌بخار قدرت و 175 نیوتن‌متر گشتاور دارد. البته نسخه دیگری از ایبیزا نیز وجود دارد که 110 اسب‌بخار قدرت و 200 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. حال باید دید، کدام نسخه این هاچبک اروپایی، شانس رسیدن به بازار ایران را خواهد داشت.

دیدگاه کاربران