معرفی بنتلی کانتیننتال نسخه S

شرکت بنتلی سخت در تلاش است تا گزینه‌های بیش‌تری را برای سفارشی‌سازی محصولات خود ارائه دهد، بنابراین نسخه جدید S برای مدل کانتیننتال GT و GTC را معرفی کرده است.

نسخه S ظاهر و روحیه بنتلی کانتیننتال GT را اسپرت‌تر می‌کند. نسخه S جدید در مقابل کانتیننتال Azure قرار می‌گیرد؛ زیرا تریم Azure سعی دارد تا کانتیننتال را لوکس‌تر جلوه دهد، اما نسخه S ظاهر و روحیه آن را اسپرت‌تر می‌کند.

این نسخه از بنتلی کانتیننتال GT از پیشرانه V8 توئین‌توربو نیرو می‌گیرد که حجم آن 4 لیتر است. خروجی‌های چهارگانه اگزوز مشکی‌رنگ هستند و صدای بهتری را تولید می‌کنند. پیشرانه هشت سیلندر می‌تواند 542 اسب‌بخار قدرت و 770 نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. بنابراین تنها 4 ثانیه کافی است تا این خودرو از سکون به سرعت صد کیلومتر برساعت برسد.

 بنتلی کانتیننتال نسخه S

سایر تغییرات عموما ظاهری هستند؛ مانند رنگ تیره به کار رفته برای چراغ‌های جلو و عقب. در واقع تنها المان کرومی رنگ در بدنه، لوگوی بالدار بنتلی است. سایر اجزا تماما تیره شده‌اند. دیگر تغییرات ظاهری عبارتند از جلوپنجره مشکی براق، نشان‌ S روی گلگیرهای جلویی، رینگ‌های 22 اینچی مشکی با پنج پره Y شکل و ... .

رینگ‌های نسخه S به طور استاندارد با رنگ مشکی براق عرضه می‌شوند؛ اما می‌توان آن‌ها را با ظاهر Brodgar Sating نیز سفارش داد. علاوه بر آن، رینگ‌های کوچک‌تر 21 اینچی سه پره نیز در دسترس هستند. کالیپرهای ترمز با رنگ قرمز پوشیده شده‌اند تا تضاد زیبایی را خلق کنند.

 بنتلی کانتیننتال نسخه S

برای داخل کابین تریم دو رنگ مشکی و قرمز در نظر گرفته شده که در هیچ کانتیننتال دیگری یافت نمی‌شود. نشان Bentley حذف شده و به جای آن نماد S روی تمامی صندلی‌ها حک شده است. نمایشگر راننده و گرافیک آن مشابه کانتیننتال GT Speed است‌.

بنتلی چیزی درباره قیمت نسخه S نگفته است؛ اما مشخص است که این نسخه مابین مدل پایه و نسخه پرچمدار W12 قرار می‌گیرد.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : motor1.com