معرفی پورشه 911 کررا GTS نسخه America Edition

در سال 1952، شرکت پورشه نسخه ویژه‌­ای از مدل 356 را با نام 356 America و مختص بازار ایالات متحده معرفی کرد. 70 سال پس از این اتفاق و برای ادای احترام به 356 America، اکنون شاهد معرفی پورشه 911 کررا GTS کابریوله America Edition با مدل 2023 هستیم.

911 کررا GTS کابریوله America Edition در طی دو سال و توسط بخش خودروهای سفارشی پورشه یعنی Porsche Exclusive Manufaktur طراحی شده است.رنگ آبی لاجوردی مشابه با 356 برای بدنه، رینگ‌های سفید با لبه قرمز و جزئیات نقره‌­ای، نقش گرافیکی America روی بخش جانبی بدنه و حاشیه مشکی شیشه جلو، از مهمترین نکات جالب توجه در ظاهر پورشه 911 کررا GTS کابریوله America Edition است. بد نیست بدانید پورشه اعلام نموده که استفاده از چند رنگ برای تزئین رینگ را برای نخستین بار در این مدل بکار برده است.

با ورود به فضای کابین این مدل ویژه، با ترکیب رنگ‌های آبی، قرمز و سفید مواجه هستیم. مثلاً برای تزئین کمربندهای ایمنی، پیرامون اهرم تعویض دنده و دوخت روکش فرمان و پوشش داخلی درها، از رنگ قرمز استفاده شده است. بد نیست به این نکته اشاره کنیم که پوشش ویژه برای بخش داخلی درها، به صورت انحصاری برای سری America Roadster طراحی شده است، که سه مدل 356، 964 مدل 1992 و مدل مورد بحث در این مطلب را شامل می­‌شود.

پورشه 911 کررا GTS نسخه America Edition

از آنجا که با یک پکیج ظاهری روبرو هستیم، مشخصات فنی پورشه 911 GTS بدون تغییر باقیمانده و همچنان 473 اسب‌­بخار قدرت را از طریق جعبه‌دنده 7 سرعته دستی به محور عقب انتقال می­‌دهد.

تعلیق اسپرت PASM، سیستم اگزوز اسپرت و پکیج Sport Chrono هم به صورت استاندارد برای این خودرو ارائه شده است.

پورشه 911 کررا GTS نسخه America Edition

911 کررا GTS کابریوله America Edition که در طی دو سال و توسط بخش خودروهای سفارشی پورشه یعنی Porsche Exclusive Manufaktur طراحی شده، تنها در تیراژ 115 دستگاه تولید خواهد شد. صد دستگاه از این خودرو به ایالات متحده و 15 دستگاه در کانادا به فروش می­‌رسد. قیمت پایه نیز 186,370 دلار تعیین شده است.

پورشه 911 کررا GTS کابریوله America Edition از اواخر سال 2022 به نمایندگی‌های پورشه وارد خواهد شد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com