• مرسدس AMG G63 منصوري

خودرویی منحصربه‌فرد با رنگ خاص

معرفی مرسدس AMG G63 منصوری

5 شهریور 1401 16:34

شرکت منصوری به واسطه اعمال تغییر بر خودروهای لوکس جهان شهرت دارد، اما برنامه سفارشی‌­سازی جدید این شرکت به نام Mansory Bespoke، ساخت مدل‌های سفارشی را به مرحله تازه‌­ای وارد کرده که چیزی نیست جزء تولید خودروهای تک­‌ساخت بنابر سفارش مشتری.

رنگ خاص بدنه که از سوی منصوری با عنوان Algorithmic Fade معرفی شده است، با رنگ آبی فیروزه‌­ای در بخش بزرگی از جلوی بدنه آغاز و به سیاه در انتهای بدنه ختم می­‌شود.پس از ارائه نمونه‌­های خاص از مرسدس-می‌باخ S کلاس، فراری مونزا SP2 و لامبورگینی اوروس، اکنون نوبت به جدیدترین محصول از این سری یعنی یک مرسدس AMG G63 رسیده که با سپر متفاوت جلو، هلالی چرخ‌ها، قطعات روی گلگیر و باله سقفی از جنس فیبرکربن همراه شده و در همان نگاه اول، به لطف ترکیب رنگ خاص بدنه قابل شناسایی است.

این رنگ خاص که از سوی منصوری با عنوان Algorithmic Fade یا «محو شدن الگوریتمی» معرفی شده، با رنگ آبی فیروزه‌­ای در بخش بزرگی از جلوی بدنه آغاز شده و به سیاه در انتهای بدنه ختم می­‌شود. منصوری قصد دارد با استفاده از این ترکیب رنگ منحصربه‌فرد، احساسی از افزایش ابعاد بدنه را به بیننده القا کند و البته بر خاص بودن این نمونه منحصربه‌فرد تاکید نماید.

رینگ‌های 24 اینچی مشکی، ظاهر خاص مرسدس AMG G63 را تکمیل کرده است.

مرسدس AMG G63 منصوری

منصوری از بخش فنی این شاسی­‌بلند غافل نبوده و پیشرانه 4 لیتری 8 سیلندر توئین توربو را به توربوشارژرهای بزرگتر مجهز ساخته و زیر کاپوت فیبرکربن نصب کرده است. این مورد به همراه سیستم اگزوز جدید و برنامه‌­ریزی مجدد نرم‌­افزار پیشرانه، باعث شده که قدرت و گشتاور با افزایش چشمگیر از 585 اسب­‌بخار و 850 نیوتن‌متر در حالت استاندارد، به 850 اسب­‌بخار و هزار نیوتن‌متر افزایش یابد.

شتاب صفر تا صد مرسدس AMG G63 منصوری به 3.5 ثانیه رسیده، درحالی‌که حداکثر سرعت روی 250 کیلومتر برساعت محدود شده است.

مرسدس AMG G63 منصوری

اکثر بخش‌های کابین با رنگ آبی روشن Feroza تزئین شده‌اند، که کفپوش‌ها و روکش چرم-کربن فرمان را نیز شامل می­‌شود. پدال‌های آلومینیومی و دوخت لوزی‌شکل 3 بعدی در پوشش داخلی درها، زیرآرنجی و صندلی‌ها، از دیگر نکات قابل توجه در این بخش است.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

دیدگاه کاربران