خودروی مسابقه‌ای 777 موتورز

معرفی خودروی مسابقه‌ای 777

یک کارآفرین به نام آندرئا له‌وی که به جمع‌­آوری خودرو نیز علاقمند است، اخیرا برندی به نام 777 موتورز (777 Motors) را تاسیس کرده که نخستین محصول آن یعنی 777 به زودی وارد بازار خواهد شد.

777 موتورز برای ساخت تنها 7 دستگاه از این سوپراسپرت خاص با قیمت 7 میلیون یورو برنامه­‌ریزی کرده است. این خودروی سوپراسپرت با همکاری چندین متخصص و به پشتیبانی تجارب 777 موتورز در حوزه مسابقات اتومبیلرانی شکل گرفته است.

از آنجایی که مالک برند از همان ابتدا ساخت یک خودروی مسابقه‌­ای را هدف‌گذاری کرده بود، تیم طراحان از آزادی عمل زیادی برای اجرای ایده­‌های خود برخوردار بودند که نتیجه کار، در آینده هم می­‌تواند الگویی برای سایرین باشد.

شاسی مونوکوک کربن با استاندارهای FIA به همراه بدنه‌­ای که توسط اومبرتو پالرمو طراحی شده، به تولد خودرویی چشمگیر منجر شده که شرکت‌کنندگان مسابقات LMP1 را تداعی می‌­کند. فرم زاویه­‌دار چراغ‌های جلو که تا طرفین امتداد یافته و باله بزرگ عقب، از مهمترین نکات قابل توجه است.

خودروی مسابقه‌ای 777 موتورز

ترمز، سیستم تعلیق و گیربکس این خودرو از شرکایی تامین شده است، که سابقه حضور در مسابقات 24 ساعته لمان و دیتونا را دارند.

قوای حرکتی 777 از پیشرانه 8 سیلندر تنفس طبیعی 4.5 لیتری تامین شده است، که تا 9 هزار دور بر دقیقه دوران می‌­کند. توجه داشته باشید که خروجی 730 اسب‌­بخار حاصل از این پیشرانه برای به حرکت درآوردن یک خودروی 900 کیلوگرمی صرف می­‌شود. پیشرانه مذکور با سوخت مصنوعی سازگار شده است، که تولید CO2 را تا 65 درصد کاهش می‌­دهد.

در سرعت 370 کیلومتر برساعت، 2.1 تن نیروی رو به پایین بر بدنه 777 وارد می‌­شود و تحمل نیروی جانبی در پیچ‌ها نیز به 4 برابر نیروی گرانش یا g می‌رسد. به همین دلیل علاوه بر تمریناتی که برای افزایش آمادگی جسمانی رانندگان این خودرو درنظر گرفته شده، امکان رانندگی تمرینی با یک شبیه‌­ساز نیز فراهم است. این وسیله به همراه کیت مسابقه‌­ای اسپارکو و کلاه ایمنی Stilo، به عنوان لوازم جانبی 777 قابل خریداری است .

خودروی مسابقه‌ای 777 موتورز

به لطف مشخصات فنی قابل توجه، 777 می­‌تواند پیست مونزا را در مدت 1 دقیقه و 33 ثانیه طی کند، یعنی 2 ثانیه سریع‌تر از رکوردی که در سال 2022 و توسط گلیکنهاوس SGC007 به ثبت رسید.

نخستین نمونه کامل از 7 دستگاه در سال 2023 و در رویداد Autodrome مونزا به نمایش درمی­‌آید. 777 موتورز برای ساخت تنها 7 دستگاه از این سوپراسپرت خاص با قیمت 7 میلیون یورو برنامه­‌ریزی کرده است. این خودروها پس از تولید در کارگاه واقع در پیست مونزا، از سال 2025 به مشتریان تحویل خواهد شد.

777 موتورز قصد دارد ظرف دو سال، 14 رویداد مختلف برگزار کند، ضمن ­این‌که خریدار 777 می­‌تواند از پشتیبانی تیم مهندسی این شرکت در پیست مونزا برخوردار شود.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com