انتشار اطلاعات اولیه از ولوو EX30

انتشار اطلاعات اولیه از ولوو EX30

ماه گذشته و در جریان معرفی ولوو EX90 مدل 2023، نشانه­‌هایی از یک کراس­‌اور کوچک نیز توجه مخاطبان را جلب کرد. حال مدیرعامل این شرکت یعنی جیم رووان، برخی جزئیات را با نشریه اتوموتیو نیوز اروپا در میان گذاشته است.

مدیرعامل ولوو از از تولید EX30 در چین خبر داده است، که البته با توجه به استفاده از پلتفرم SEA متعلق به جیلی در ساخت این خودرو، چندان هم بعید به نظر نمی­‌رسید.آقای رووان، از این کراس­‌اور کوچک با نام EX30 و به عنوان محصولی مهم برای ولوو یاد کرده است، چراکه این برند سوئدی را در بازه قیمتی متفاوت وارد بازار خواهد کرد.

درحال حاضر، لقب ارزانت‌رین کراس‌­اور برقی ولوو به XC40 برقی تعلق دارد که با قیمت 53,550 دلار یعنی 17,200 واحد گران‌تر از نسخه بنزین­‌سوز، به فروش می‌­رسد و خودروی چندان ارزانی نیست. اما ولوو قصد دارد در عین تعیین قیمت مناسب برای EX30، این خودرو را با سطح بالای ایمنی، سواری مطلوب و کیفیت زیاد همراه نماید.

به اعتقاد آقای رووان ابعاد کوچک باعث کاهش هزینه­‌های تولید خواهد شد، ضمن­ این‌که با ارائه چند مجموعه باتری گوناگون، گزینه­‌های مشتریان افزایش می­‌یابد.

علاوه بر موارد فوق، امکان سفارشی‌­سازی خودرو به صورت آنلاین، یکی دیگر از مواردی است که به اعتقاد مسئولان ولوو، مشتریان جوان و حتی خودرو اولی‌ها را به طرف ولوو EX30 جلب خواهد کرد.

آقای رووان از تولید ولوو EX30 در چین خبر داده است، که البته با توجه به استفاده از پلتفرم SEA متعلق به جیلی در ساخت این خودرو، چندان هم بعید به نظر نمی­‌رسید. البته معلوم نیست که آیا ولوو EX30 در جای دیگری هم تولید خواهد شد یا خیر.

انتشار اطلاعات اولیه از ولوو EX30

آقای رووان در ادامه گفتگو با اتوموتیو نیوز اروپا، از ادامه تولید XC90 تا مدتی دیگر خبر داده است. هرچند مدل کاملا برقی ولوو EX90 به عنوان جانشین این خودرو معرفی شده است، اما گویا از نظر ولوو، کشورهای چین و ایالات متحده به علت محدودیت زیرساخت و نیاز کاربران به شعاع حرکتی بسیار بالا، هنوز به خودروهای درونسوز همچون ولوو XC90 نیاز دارند.

آقای رووان به این نکته اشاره نموده که مالکان خودروهای درونسوز یا هیبرید مثل ولوو XC90 پلاگین-هیبرید، در اکثر موارد به خودروی برقی در جایگاه خودروی دوم نگاه می­‌کنند، چراکه این‌گونه خودروها هنوز برای پیمایش مسافت‌های طولانی، چندان مناسب نیستند.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com