گک آیون هایپر GT
گک آیون هایپر GT
گک آیون هایپر GT
GAC Aion Hyper GT
GAC Aion Hyper GT
GAC Aion Hyper GT

معرفی آیون هایپر GT

آیون - Aion - به عنوان برند زیرمجموعه گک که ساخت خودروهای برقی را در برنامه دارد، در ماه سپتامبر از یک کانسپت به نام آیون هایپر SSR رونمایی کرد که با قیمت 240 هزار دلار وارد بازار خواهد شد. حالا در نمایشگاه خودروی گوانگژو شاهد رونمایی یک سدان به نام آیون هایپر GT هستیم، که با قیمت کمتر از 50 هزار دلار، مخاطبان بیشتری را جلب خواهد کرد.

تولید آیون هایپر GT از اواسط سال 2023 آغاز خواهد شد.

طراحی آیون هایپر GT

غیر از فرم آیرودینامیک بدنه آیون هایپر GT که در سقف این خودرو کاملاً هویدا شده، درهای پروانه‌­ای جلو را می­‌توان مهمترین ویژگی در ظاهر این خودرو دانست. درهای جلوی آیون هایپر GT با زاویه 43 درجه باز می‌شوند و در ارتفاع 573 میلیمتری بالای سقف قرار می‌­گیرد.

گک آیون هایپر GT

درهای بدون فریم، چیدمان ماتریسی چراغ‌های جلو با حالت نورپردازی light-music و عملکرد فعال برای باله عقب و دریچه­‌های هوا، از دیگر ویژگی‌های ظاهری این خودرو به شمار می­‌آید.

لازم به ذکر است که در صورت نصب دوربین به جای آینه­‌های جانبی، ضریب درگ آیون هایپر GT به 1.9 می‌­رسد.

کابین و امکانات آیون هایپر GT

آیون هایپر GT به سطح 3 سامانه خودران شامل 39 حسگر و دوربین و 3 لیدار، سیستم تعلیق با کمک‌­فنرهای تطبیق‌­پذیر و فرمان‌پذیری تمام چرخ‌ها مجهز خواهد شد.

گک آیون هایپر GT

در معدود تصاویری که از آیون هایپر GT در نمایشگاه گوانگژو 2022 به ثبت رسیده، می‌­توان فرمان بیضوی، نمایشگر مرکزی بزرگ و صفحه پشت آمپر دیجیتال در فاصله نزدیک به شیشه جلو را تشخیص داد.

مشخصات فنی آیون هایپر GT

ظاهراً قرار شده نسخه چهارچرخ محرک از آیون هایپر GT هم در آینده نزدیک عرضه شود ولی در حال حاضر، این خودرو به یک موتور برقی با 340 اسب­‌بخار قدرت و 434 نیوتن‌متر گشتاور روی محور عقب مجهز شده است و احتمالا می‌تواند ظرف 4 ثانیه به سرعت صد کیلومتر برساعت دست یابد.

از ظرفیت باتری و شعاع حرکتی آیون هایپر GT هم خبری در دسترس نیست، اما اعلام شده که مجموعه باتری این خودرو از جریان سریع 480 کیلووات هم پشتیبانی می­‌کند.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : autoreview.ru