نمایش اولیه از فولکس واگن ID.7

خریداران فولکس‌ واگن در بازارهای خارج از آمریکا، می‌توانند هر نوع خودروی الکتریکی این شرکت را، از هاچ‌بک ID.3 تا شاسی‌بلند سه‌ردیفه ID.6، تهیه کنند. اما از میان محصولات الکتریکی فولکس‌ واگن تنها فولکس ID.4 و در آینده نزدیک ون ID.Buzz در دسترس است. به‌زودی قرار است سومین عضو خانواده ID به آمریکا عرضه شود که یک سدان برقی است.

فولکس‌ واگن می‌گوید که برد این سدان الکتریکی، طبق چرخه اروپایی WLTP، برابر ۷۰۰ کیلومتر است.فولکس‌ واگن ID.7 این هفته در نمایشگاه CES لاس‌وگاس رونمایی خواهد شد. این اولین باری است که فولکس‌ واگن به طور رسمی ID.7 را رونمایی می‌کند. بدنه ID.7 به طور دیجیتال استتار شده است؛ اما ابعاد و شکل بدنه آن مشخص است.

فولکس‌ واگن ID.7 از همان پلتفرم ماتریس الکتریکی (MEB) موجود در محصولات برقی این شرکت استفاده می‌کند، اما به اندازه ID.4 جمع و جور نیست. فاصله محوری ID.7 برابر ۱۱۶.۹ اینچ است و طول کلی آن به ۱۹۴‌.۵ اینچ می‌رسد. بنابراین این سدان حدود ۳ اینچ کشیده‌تر از آرتئون است و فولکس‌ واگن وعده فضای داخلی جادار و لوکس آن را می‌دهد‌.

مدیرعامل فولکس‌ واگن، Thomas Schafer، می‌گوید که با کمک ID.7، سبد محصولات الکتریکی این شرکت در بخش مدل‌های بالاتر، گسترش می‌یابد. همچنین این سدان، بهترین کیفیت و تکنولوژی را ارائه می‌دهد.

فولکس‌ واگن ID.7، وعده نمایشگر ۱۵ اینچی لمسی، رکاب‌های جانبی نورانی و لمسی، نمایشگر هدآپ با واقعیت افزوده، کنترل دیجیتالی دریچه‌های تهویه که به صورت خودکار بسته به دمای بیرون دمای خودرو را تنظیم می‌کنند و دستیار صوتی Hello Volkswagen را می‌دهد.

متاسفانه این پوشش استتاری دیجیتال، برای خریداران فولکس واگن ID.7 ارائه نمی‌شود. این پوشش بسیار جالب و حداقل ۴۰ لایه است. حدود ۲۲ ناحیه در خودرو، در قسمت زیرین آخرین لایه رنگ، با استفاده از خاصیت درخشش نورانی می‌شوند.

اما این پوشش استتاری، اکثر ویژگی‌های ظاهری فولکس واگن ID.7 را پوشانده است. برای بهتر تصور کردن آن، می‌توان کانسپت ID.Aero در سال ۲۰۲۲ را مشاهده کرد.

در حال حاضر اطلاعاتی همانند مشخصات فنی، باتری و قیمت ID.7 دردسترس نیست، اما فولکس‌ واگن می‌گوید که برد این سدان الکتریکی، طبق چرخه اروپایی WLTP، برابر ۷۰۰ کیلومتر است. البته اگر مقیاس آن در آمریکا EPA درنظر گرفته شود، برد کم‌تری خواهد داشت.

فولکس‌ واگن ID.7 در بازارهای چین، اروپا و آمریکای شمالی عرضه خواهد شد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : motor1.com