نمایشگاه موتورسیکلت 1401 کبیر موتور پژو ماهیندرا

محصولات کبیر موتور در نمایشگاه موتورسیکلت 1401

در نمایشگاه موتورسیکلت و دوچرخه سال 1401 کبیر موتور حضوری پرقدرت داشت. به دنبال رونق گرفتن بازار موتورسیکلت و تناسب بودجه مشتریان با قیمت موتورسیکلت، این شرکت تصمیم گرفته تا تنوع محصولات خود را افزایش دهد.

موتورسیکلت‌های پژو در غرفه کبیر موتور

چند قدم که به پیش میرفتید شهر قرمز رنگ کبیر موتور در سالن A-5 شهرآفتاب خودنمایی می‌کرد. کبیر موتور در این نمایشگاه از عرضه محصولی از دیار فرنگ در اوایل سال آینده خبر داد، پژو جنگو - DJANGO - اسکوتری با ظاهر چشم‌نواز که احتمالاً حوالی 300 میلیون قیمت خواهد داشت.

مشخصات فنی موتورسیکلت پژو جنگو  
پیشرانه تک سیلندر چهارزمانه مایع خنک OHC
جابجایی 150 سی‌سی
حداکثر توان 10.2 اسب‌بخار
حداکثر سرعت 100 کیلومتر برساعت
انتقال قدرت CVT
سیستم سوخت‌رسانی انژکتور SYNERJECT
ترمز جلو دیسکی ABS
ترمز عقب دیسکی
حجم باک 8.5 لیتر
وزن خالص 137 کیلوگرم
ابعاد ارتفاع 1143 - عرض 710 - طول 1930 میلی‌متر
مصرف سوخت 2.3 لیتر در صد کیلومتر
سرعت‌سنج دیجیتال
سایر مشخصات استارت برقی - طوقه اسپرت آلومینیوم - USB

پژو جنگو یک اسکوتر 150 سی سی چهار زمانه OHC است، که توانایی تولید 7.6 کیلووات ( 10.2 HP) را دارد و مصرف سوخت آن 2.3 لیتر در هر صد کیلومتر است، همچنین ترمزهای عقب و جلوی دیسکی با سیستم ABS هستند.

موتورسیکلت پژو جنگو غرفه کبیر موتور نمایشگاه موتورسیکلت 1401

یکی از جزئیات دلربای پژو جنگو چرخ عقب آن است که تنها از یک سمت به شاسی و پیشرانه متصل است، اما در سمت دیگر یک کاور (قالپاق) استیل کروم‌کاری شده با لوگوی پژو مرکز چرخ را پوشانده است.

اما جنگو تنها محصول پژو نبود که در این غرفه حضور داشت، چند مدل دیگر مثل پژو متروپلیس سه چرخی 400 سی‌سی، پژو توئیت و پژو پالژِن (PULSION) هم به این نمایشگاه آورده شده بودند، اما درباره عرضه آن‌ها صحبتی نشده بود. جالب است بدانید که پژو 210 سال به تولید دوچرخ‌ها مشغول است و با ورود یک اسکوتر اصیل به کشور، جنگو احتمالا به رقیبی جدی برای وسپا پریماورا بدل خواهد شد.

موتورسیکلت پژو سه چرخ غرفه کبیر موتور نمایشگاه موتورسیکلت 1401

موتورسیکلت‌های ماهیندرا در غرفه کبیر موتور

کمی آن طرف‌تر در غرفه کبیر سه محصول از ماهیندرا دیده می‌شد، ماهیندرا ARRO (طرح پالس- پولسار)، ماهیندرا موجو و ماهیندرا رودئو (اسکوتر) که با وجود این‌که باز هم اطمینانی از پلاک شدن آنها در دست نیست، اما می‌توان ورود هندی‌ها به کشور را موجب ایجاد رقابت برای افزایش کیفیت، در ضمن عرضه با قیمت رقابتی میان موتورسازان دانست. البته همین حوالی یک هوندا CB هورنت 200 با برچسب HONEST هم بود که نمی شد ندیده از کنارش عبور کرد.

موتورسیکلت ماهیندرا غرفه کبیر موتور نمایشگاه موتورسیکلت 1401

سایر موتورسیکلت‌های تولیدی و وارداتی در غرفه کبیر موتور

کبیر موتور مدل‌های وارداتی قدیمی‌تر را هم به میان آورده بود، آپریلیا SR-160 و SXR-160 وسپا SXL و VXL که نسبت نزدیکی با یکدیگر دارند و هرچهار اسکوتر از مدل‌های انتخاب شده توسط گروه پیاجیو برای بازار هند هستند. آپریلیا زیرشاخه اسپرت گروه پیاجو به حساب می‌آید که موتورسیکلت‌های ریس شهری و مسابقه‌ای تولید می‌کند، اما به یُمن پیوستن به گروه پیاجو حالا اسکوتر و ماکسی اسکوتر هم به محصولات این شرکت اضافه شده است.

موتورسیکلت آپریلیا غرفه کبیر موتور نمایشگاه موتورسیکلت 1401

دیگر مدل‌های نمایش داده شده RISE NVX 150i (طرح آئروکس) ، CLICK UP 150i و CLICK UP 170i (طرح کلیک جدید)، KMA-125 و KMB-125 (طرح ویو)، KMC-200 (CGL شکاری)، KML-150 (طرح CGL)، انواع طرح CDI ها و KLD K-200 (طرح بوکسر) بودند که پیشتر هم در این  کمپانی تولید می‌شدند.

جدیدترین اخبار موتورسیکلت را در باما بخوانید.

عکاس: عطاالدّین سیداخوانی

نویسنده : سیاوش رضایی

منبع : باما