نمایشگاه موتورسیکلت 1401 تک‌تاز موتور روان سیکلت

محصولات تک‌تاز موتور و روان‌ سیکلت در نمایشگاه موتورسیکلت 1401

تک‌تاز موتور یکی دیگر از برندهای صاحب‌نام بود، که در نمایشگاه موتورسیکلت 1401 با انواع موتورهای وارداتی و تولیدی درخشان ظاهر شده بود

موتورهای سوزوکی در غرفه تک‌تاز موتور

تک‌تاز موتور در غرفه‌اش سوزوکی‌ها را به صف کرده بود و با وجود حضور تنها سه مدل از این برند، حسابی توجه حاضرین را جلب کرده بود. سوزوکی اینازوما GW 250، سوزوکی GSX 250R و سوزوکی V-STORM 250 که هر سه با پیشرانه‌ای 2 سیلندر 250 سی‌سی SOHC و آب خنک است. در نمایشگاه نه خبری از سوزوکی جیکسر 150 بود و نه خبری از اسکوترهای سوزوکی مثل بِرگمن (BURGMAN)، اَوِنیس (AVENIS) و آدرس که با توجه به بازار فعلی استعداد خوبی برای فروش خواهند داشت، اما تا بحال پایشان به ایران باز نشده است.

نمایشگاه موتورسیکلت 1401 غرفه تک تاز موتور سوزوکی

گل سرسبد سوزوکی‌ها یک نمونه V-STORM بود که با تمامی لوازم کافی برای جهانگردی تجهیز شده بود، از باکس‌های مخلف و مخزن سوخت و آب اضافی گرفته تا گارد و محافظ برای این‌که به همسفرتان صدمه‌ای وارد نشود.

اسکوترهای برقی در غرفه تک‌تاز موتور

تک‌تاز اسکوترهای برقی E1 و E2 3000 وات را به نمایشگاه آورده بود که با باتری قابل شارژ به صورت مجزا و توان معقول پیشرانه برقی از اسکوترهای کارآمد برقی موجود در بازار هستند.

نمایشگاه موتورسیکلت 1401 تک‌تاز موتور اسکوترهای برقی

به طور کلی تمامی واردکنندگان/تولیدکنندگان موتورسیکلت حداقل یک محصول برقی هم ارائه می‌کنند، اما بحث زیر ساخت برای تسهیل استفاده از برقی‌ها مشکل اصلی به حساب می‌آید. نبود فضای شارژ عمومی و محل پارک مناسب برای موتورسیکلت‌های برقی (که کمتر از 100 کیلو وزن دارند و راحت‌تر سرقت می‌شوند) جزء مشکلاتیاست که مالکین با آن‌ها روبرو هستند.

موتورهای تولیدی تک‌تاز موتور و روان‌ سیکلت

مانند همه موتورسازان، تک‌تاز هم مدلی کپی از هوندا کلیک تولید می‌کند، اما تحت عنوان زیر شاخه خود روان سیکلت و با نام CL150، این محصول تک‌تاز هم مانند دیگر کپی‌ها از هوندا کلیک به پیشرانه‌ای 150 سی‌سی و انتقال قدرت CVT مجهز است. دیگر اسکوتر بنزینی این شرکت هم کپی دیگری است از هوندا ADV150 است با همین نام، که در انتهای غرفه تک‌تاز موتور/روان‌سیکلت در کنار روان‌ سیکلت QM200 (دوئال-اسپرت) قرار گرفته بود. روان سیکلت QM200 شاخص‌ترین محصول این برند در بازار است و نسبت به طرح CRF های دیگر از مقبولیت و رونق بیشتری در بازار برخوردار است.

نمایشگاه موتورسیکلت 1401 روان سیکلت

در نهایت شرکت تک‌تاز یکی از مونتاژگران و تولیدکنندگان قدیمی موتورسیکلت در ایران به شمار می رود که سهم خوبی از بازار در کلاس استریت‌های طرح CDI را در اختیار دارد و خریداران با خیالی کمی آسوده‌تر این مدل‌ها را خریداری می‌کنند. اما خالی بودن سبد محصولاتش از دیگر موتورسیکلت‌های استریت مانند طرح پالس (پولسار) و طرح بوکسر کمی عجیب به نظر می‌رسد و در نمایشگاه امسال هم خبری از این مدل‌ها در غرفه تک‌تاز نبود.

جدیدترین اخبار موتورسیکلت را در باما بخوانید.

عکاس: عطاالدّین سیداخوانی

نویسنده : سیاوش رضایی

منبع : باما