مینی کانتری‌من برقی
مینی کانتری‌من برقی
مینی کانتری‌من برقی
مینی کانتری‌من برقی
مینی کانتری‌من برقی

انتشار اولین تصاویر از مینی کانتری‌من برقی

اخیرا تصاویری از نسخه آزمایشی نسل جدید مینی کانتری‌من در رسانه­‌ها انتشار یافته است. شرکت سازنده اکنون از برنامه ساخت نسخه کاملاً برقی از این کراس‌اور خبر داده که برای نخستین بار در تاریخ مینی، به صورت کامل در آلمان تولید خواهد شد.

می­‌توان انتظار داشت که مینی کانتری‌من EV براساس پلتفرم و قطعات مشترک با ب‌ام‌و iX1 تولید شود.مینی قصد دارد کانتری‌من EV را در کنار محصولات ب‌ام‌و شامل سری 1، سری 2 گرن‌کوپه و اکتیوتورر در تاسیسات لایپزیک به تولید برساند.

علاوه بر اعلام برنامه تولید، تصاویری از اولین نمونه تولیدی از مینی کانتری‌من EV هم در اختیار رسانه­‌ها قرار گرفته است. هرچند از اعلام مشخصات فنی این محصول خودداری شده است، اما می­‌توان انتظار داشت که مینی کانتری‌من EV براساس پلتفرم و قطعات مشترک با ب‌ام‌و iX1 تولید شود.

اگر این حدس درست باشد، مینی کانتری‌من EV به دو پیشرانه برقی با مجموع خروجی 313 اسب‌­بخار قدرت و 494 نیوتن‌متر گشتاور و همچنین باتری 64.7 کیلووات ساعت مجهز خواهد شد، که شعاع حرکتی 438 کیلومتر را برای این کراس‌­اور بریتانیایی‌ الاصل فراهم خواهد کرد.

به منظور آماده‌سازی تاسیسات لایپزیک برای تولید مینی کانتری‌من EV، سرمایه­‌گذاری به مبلغ 851 میلیون دلار برای نوسازی خط تولید و گستردگی سایت انجام شده است.

ب‌ام‌و قصد دارد با جذب هزار نیروی کار در سال 2024، تعداد افراد شاغل در بخش تولید قطعات خودروهای برقی را به 6600 نفر برساند. بنابراین ظرفیت تولید خودروهای برقی از رقم فعلی هزار دستگاه در روز فعلی، بالاتر خواهد رفت.

مینی قصد دارد تا پایان دهه جاری تولید خودروهای درونسوز را قطع کند، اما با این حال قرار نیست که نسل جدید مینی کانتری‌من فقط به پیشرانه برقی مجهز شود، چراکه تصاویر جاسوسی از نصب پیشرانه­‌های درون‌سوز توربوشارژ 1.5 و 2 لیتری در نسل جدید این خودرو خبر می‌­دهد. علاوه‌براین، برخی گزارش‌ها هم به طراحی سامانه پلاگین-هیبرید برای این محصول اشاره کرده، سامانه­‌ای که پیشرانه 1.5 لیتری سه سیلندر توربوشارژ را در خود جای داده و مجموع قدرت 322 اسب‌­بخار را تولید می­‌کند. ظاهراً این سامانه به مجموعه باتری به ظرفیت 14.2 کیلووات ساعت مجهز شده است، تا مینی کانتری‌من بتواند مسافت 88 کیلومتر را در حالت کاملاً برقی طی کند.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com