• آئودي Q6 ETron

با کابینی مجهز و امکانات پیشرفته

معرفی آئودی Q6 E-Tron

14 شهریور 1402 17:07

کمی پس از نمایش نمونه اولیه آئودی Q6 E-Tron مدل 2025 در جولای، اکنون تصاویری از فضای داخلی این خودرو منتشر شده است.

آئودی Q6 E-Tron از دو جهت برای این برند آلمانی اهمیت دارد. نخست آن‌که با ابعاد نزدیک به Q5، در جایگاه میان دو عضو دیگر سری e-tron یعنی Q4 و Q8 قرار گرفته و شانس زیادی برای موفقیت دارد. دوم آن‌که این خودرو، نخستین محصول آئودی است که براساس پلتفرم مشترک با پورشه یعنی PPE، شکل می­‌گیرد. البته با مشاهده تصاویر کابین این خودرو، می­‌توان عامل سومی را نیز برای موفقیت آن درنظر گرفت.

آئودی Q6 ETron

براساس اعلام آئودی، کابین Q6 E-Tron با توجه به نیازهای کاربران و با حفظ تعادل میان فناوری، اصول زیبایی‌شناسی و سازگاری با محیط زیست، طراحی شده است.

گذشته از تنوع احجام، باید به دو نمایشگر MMI در کابین آئودی Q6 E-Tron اشاره کرد. دو نمایشگر OLED با ابعاد 11.9 و 14.5 اینچ در مقابل دیدگان راننده و در بخش میانی داشبورد قرار گرفته است، درحالی‌که یک نمایشگر 10.9 اینچی هم برای سرنشین جلو درنظر گرفته شده، که امکاناتی شامل نمایش فیلم و مسیریاب را ارائه می­‌کند.

نمایشگر مجازی روی شیشه (HUD) با قابلیت واقعیت افزوده (AR) هم با سفارش مشتری به خودرو اضافه شده و اطلاعات مربوط به سرعت، علائم ترافیکی، دستیارها و مسیریاب را به شیشه جلو می‌­تاباند.

آئودی Q6 ETron

نورپردازی فعال IAL، از طریق نوار LED خمیده در گستره‌­ای وسیع قرار گرفته و علاوه بر زیبایی، می‌­تواند بسته به شرایط خودرو، مواردی شامل چراغ راهنما یا وضعیت شارژ را نیز نمایش دهد.

دستیار صوتی هوشمند آئودی با قابلیت یادگیری ماشینی که برای نخستین بار عرضه شده، با یک آواتار و البته نمایشگر مجازی روی داشبورد همراه شده و با شنیدن عبارت Hey Audi فعال خواهد شد. نرم‌افزار رابط کاربری هم که برپایه اندروید اتو طراحی شده، با آخرین ویرایش ارائه شده برای محصولات گروه فولکس واگن همراه شده است.

به لطف پلتفرم PPE، فضایی جادار برای سرنشینان آئودی Q6 E-Tron پدید آمده است، چراکه علاوه بر فضای پای جادار، از تونل میانی هم خبری نیست تا سرنشین وسط در ردیف عقب نیز از فضای کافی برخوردار شود.

آئودی Q6 ETron

فضای 527 لیتری محفظه بار پس از تا کردن صندلی‌های عقب به نسبت 40:20:40 به 1530 لیتر افزایش می‌­یابد. یک محفظه 65 لیتری هم در زیر کاپوت قرار دارد.

آئودی از ارائه روکش‌های پارچه­‌ای میکروفایبر دینامیکا، الاستیک Melange و اکونیل (Econyl) در این محصول خبر داده که همگی از مواد بازیافتی ساخته می­‌شود. البته مشتریان همچنان می­‌توانند تریم چوب، روکش چرم ناپا و تریم آلومینیوم را نیز برای این خودرو سفارش دهند.

آئودی Q6 E-Tron پس از رونمایی در سال 2024، با مدل 2025 روانه بازار خواهد شد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

دیدگاه کاربران