• سوزوکي سوئيفت 2024

استقبال از نسل جدید با معرفی یک کانسپت

معرفی سوزوکی سوئیفت 2024

13 آبان 1402 15:57

نسل جدید سوزوکی سوئیفت به عنوان یک کانسپت به نمایشگاه موبیلیتی ژاپن آمده است. زمان عرضه آن برای سال ۲۰۲۴ برنامه ریزی شده است.

طراحی سوزوکی سوئیفت 2024

نسل فعلی موجود در بازار سوزوکی سوئیفت، در سال ۲۰۱۶ معرفی شده بود و در سال ۲۰۲۰ نیز فیس‌لیفت مختصری دریافت کرد. در نسل جدید، نشانه‌هایی از طراحی نسل قبل و همچنین ابعاد خودرو حفظ شده است. البته ظاهر کلی بدنه برای بهبود آیرودینامیک اصلاح شده است.

ابعاد سوزوکی سوئیفت ۲۰۲۴ به ۳۸۶۰/۱۶۹۵/۱۵۰۰ میلی‌متر می‌رسد و فاصله محوری آن ۲۴۵۰ میلی‌متر است. این ابعاد مشابه نسخه تولیدی فعلی بوده و طبق معماری Heartect ساخته شده است.

سوزوکی سوئیفت 2024

ظاهر این خودرو به روز شده و در بخش جلویی آن، جلوپنجره طرح لانه زنبوری با ابعاد کوچک‌تر دیده می‌شود و لوگوی سوزوکی قسمت جلوی کاپوت است‌. چراغ‌های جلو طراحی جدید دارند و LED هستند. این طراحی با ورودی‌های ظریف‌تر روی سپر و تزئینات آلومینیومی همراه شده است.

خودرو از نمای جانبی، با ترکیب دو رنگ به نظر می‌رسد؛ زیرا  آینه‌های جانبی، سقف و ستون‌ها به رنگ مشکی درآمده‌اند. یک خط روی بدنه و قسمت بالایی دستگیره‌ها ایجاد شده است. رینگ‌های با طراحی جدید نیز مناسب نسخه تولیدی به نظر می‌رسند.

در بخش عقب خودرو، چراغ‌های کوچک‌تر و جعبه‌ای شکل دیده می‌شود، که پس‌زمینه تیره دارند. در قسمت پایین سپر نیز تزئینات مشکی رنگ وجود دارد. بدنه این کانسپت با رنگ آبی Frontier Blue Pearl متالیک پوشیده شده است، که احتمال زیاد برای نسخه تولیدی نیز ارائه می‌شود.

کابین و امکانات سوزوکی سوئیفت 2024

فضای داخلی سوئیفت جدید با تغییرات قابل توجهی همراه بوده و مشابه مدل Baleno است. تریم سفید پلاستیکی تا روی درها کشیده شده و ظاهر مدرنی دارد.

صفحه نمایش اطلاعات و سرگرمی ۹ اینچی به صورت ایستاده نصب شده است و حاشیه‌های ضخیم دارد. فرمان سوئیفت همچون سایر مدل‌های سوزوکی با دکمه‌های کنترلی یکپارچه همراه است و دکمه‌های مربوط به کنترل سیستم تهویه اصلاح شده است. صفحه کیلومتر و آمپرها آنالوگ هستند؛ اما یک نمایشگر کوچک میان آن تعبیه شده است و نشان از اقتصادی بودن این مدل است. نکته جالب توجه، وجود اسلات سی‌دی روی کنسول میانی و بالای پورت USB است.

سوزوکی سوئیفت 2024

سوزوکی برای تجهیز محصولاتش به ADAS‌های فراوان در اروپا و ژاپن (به جز هند) معروف است. بنابراین سوئیفت جدید نیز از این ویژگی‌ها و دستیارها بهره‌مند شده است. این ویژگی‌ها شامل سیستم بهبودیافته کاهش برخورد بوده که حمایت سنسور ترمز دوگانه ll نام دارد. همچنین دستیار نظارت بر راننده و نور بالا تطبیقی نیز موجود است.

مشخصات فنی سوزوکی سوئیفت 2024

سوزوکی اطلاعات محدودی را درباره مشخصات فنی و پیشرانه ارائه داده است. پیشرانه سوئیفت با عنوان راندمان بالا و مصرف سوخت کم معرفی شده و به گیربکس CVT متصل است.

خبرنگارانی که در نمایشگاه توکیو حضور داشته‌اند، اعلام کردند که یک موتور سه سیلندر  با سیستم هیبریدی ملایم برای سوئیفت در نظر گرفته شده است. احتمالا این پیشرانه با موتور ۱‌.۲۵ لیتری K12C ارتباطی ندارد. احتمالا این خودرو برای بازارهایی مانند هند، با موتور تمام احتراقی عرضه خواهد شد. علاوه بر آن، شایعاتی مبنی بر وجود نسخه هیبریدی قوی نیز برای بازار اروپا وجود دارد.

با توجه به ظاهر این کانسپت، انتظار می‌رود که سوئیفت ۲۰۲۴ تا قبل از پایان سال جاری میلادی در ژاپن رونمایی شود.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

دیدگاه کاربران