• تاکسي برقي بستيون نات ايران خودرو
  • بستيون نات برقي ايران خودرو

حضور تاکسی ایران خودرو در اتو اکسپو تهران

بررسی تاکسی برقی بستیون نات ایران خودرو (Bestune NAT)

10 بهمن 1402 12:09

رونمایی تاکسی برقی بستیون در نمایشگاه تهران

بهمن 1402: بستیون نات، تاکسی برقی ایران خودرو، در نمایشگاه خودرو تهران 1402 رونمایی شد. این خودرو در کلاس مینی ون قرار دارد و کاملا مناسب ناوگان تاکسیرانی خواهد بود.

قرار است بستیون نات جایگزین پاک برای ون‌های فرسوده است. یک موتور برقی 161 اسب‌بخاری برای آن در نظر گرفته شده و برد حرکتی‌اش 425 کیلومتر است.

بستیون NAT؛ دومین تاکسی برقی ایران خودرو

آذر 1402: گروه صنعتی ایران خودرو، براساس راهبردهای وزارت صمت در تامین خودروهای برقی برای ناوگان حمل و نقل عمومی، افزون بر طراحی محصول برقی داخلی که با خودروهای تارا و ری‌را برای نخستین بار در صنعت خودرو کشور صورت گرفته است، به منظور سرعت بخشی به فرآیند نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، به تامین تاکسی برقی از برندهای معتبر و باکیفیت اقدام کرده است.

دومین تاکسی برقی ایران خودرو، از برند چینی فاو بستیون است که دارای امکانات ایمنی و رفاهی مطلوبی برای تاکسی‌داران و مسافران بوده که به طور حتم می‌تواند رضایتمندی آنان را به دنبال داشته باشد.

تاکسی برقی ایران خودرو دارای استانداردهای به‌روز بوده و مجوزهای لازم برای شماره گذاری و ورود به ناوگان تاکسی‌رانی را دریافت کرده است. این محصول دارای باتری لیتیوم فسفات است که در ۳۰ دقیقه می تواند تا ۸۰ درصد شارژ شده و با یک بار شارژ قابلیت پیمایش تا ۴۲۵ کیلومتر را دارد.

فاو بستیون NAT به موتور برقی ۱۶۱ اسب بخاری با حداکثر گشتاور ۱۵۵ نیوتن متر مجهز شده است. ابعاد آن نیز به ۴۴۵۰ میلی‌متر طول، ۱۸۴۰ میلی‌متر عرض و ۱۶۸۰ میلی متر ارتفاع و فاصله دو محور ۲۸۵۰ میلی متر می‌رسد. بنابراین فضای بسیار مناسبی برای سرنشین و بار وجود دارد و مسافران هنگام پیاده و سوار شدن راحت هستند.

امکانات و تجهیزات آن عبارتند از فرمان برقی، صندلی‌های چرمی شش حالته با تهویه و حالت استراحت برای راننده و چهار حالته برای سرنشین، اهرم تعویض دنده الکترونیکی، سامانه بازیابی انرژی ترمز و گرمای اضافی، سامانه کنترل پایداری و کنترل کشش، ترمز اضطراری، سامانه کمک حرکت در سربالایی، سامانه جلوگیری از واژگونی، کروز کنترل، سامانه پایش فشاد باد تایرها، ترمز پارک برقی، اتوهلد، در عقب سمت راست کشویی برقی و چراغ‌های جلو تمام LED. همچنین ضمانت ارائه خدمات پس از فروش کیفی و در دسترس، مهم‌ترین مزیت عرضه این خودرو برقی به تاکسی‌رانان به شمار می‌رود.

ایران خودرو آمادگی دارد تا با سرعت بالا، نسبت به ورود این تاکسی به شبکه تاکسی‌رانی کشور اقدام کند.  پیش از این ایران خودرو تاکسی برقی لونا GRE را معرفی کرده است که ورود آن به ناوگان تاکسی‌رانی در کنار برند بستیون می‌تواند تاثیر زیادی در رفاه رانندگان، مسافران و شهروندان و کاهش آلایندگی‌ها در کلانشهرها داشته باشد.

دیدگاه کاربران