• دانگ فنگ E70 ايران خودرو

سومین محصول برقی ایکو

بررسی تاکسی برقی دانگ فنگ E70 ایران خودرو

10 بهمن 1402 14:49

سومین تاکسی برقی ایران خودرو

بهمن 1402: شرکت ایران خودرو در راستای تسریع فرآیند برقی‌سازی ناوگان حمل و نقل عمومی، افزون بر توسعه خودرو برقی ری‌ را که در آینده‌ وارد مرحله تولیدانبوه خواهد شد، به تامین تاکسی از طریق شرکای خارجی خود اقدام کرده و در همین راستا سومین خودرو برقی را در نمایشگاه خودرو تهران 1402 معرفی کرد.

تاکسی برقی ایران خودرو با نام دانگ فنگ E70 به زودی وارد بازار خواهد شد. این محصول به منظور بهره برداری از خودروهای برقی در سیستم حمل و نقل عمومی و با هدف کاهش آلایندگی و کاهش مصرف سوخت های فسیلی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

این خودروی برقی دارای حداکثر توان ۱۴۸ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۲۱۰ نیوتن متر بوده و ظرفیت باتری آن ۴۷.۵ کیلو وات ساعت است که می تواند در حالت شارژ سریع، ظرف مدت زمان ۳۶ دقیقه به شارژدهی برسد و در حالت عادی، در مدت هشت ساعت به طور کامل شارژ خواهد شد.

از مشخصات و امکانات این محصول برقی می توان به سامانه بازیابی انرژی، سامانه هوشمند کنترل دمای باتری‌ها، ترمز پارک برقی، فرمان برقی مجهز به دکمه‌های کنترلی بر روی غربیلک فرمان اشاره کرد.

تاکسی برقی دانگ فنگ E70 هم چنین دارای امکانات ایمنی نظیر سامانه هشدار صوتی خودرو، ایزوفیکس، ترمز ضد قفل به همراه EBD و کمک ترمز (BA)، سامانه کنترل الکترونیکی پایداری(ESC) و سامانه ضد هرزگردی چرخ ها (TCS) است.از سایر مشخصات این محصول می‌توان به برخورداری از آیینه‌های جانبی برقی به همراه گرم‌کن، پشت آمپر تمام ال سی دی، تنظیم شش حرکته صندلی راننده، صندلی‌های چرمی، پشت‌سری‌های جلو و عقب با قابلیت تنظیم ارتفاع و نیز تهویه مطبوع اتوماتیک اشاره کرد.

این محصول برقی هم چنین به منظور فراهم آوردن شرایط آسایش و راحتی راننده، از امکانات رفاهی مانند سیستم ورود و استارت خودرو بدون کلید و سیستم کنترل فاصله در هنگام پارک برخوردار است.

گفتنی است، پیش از این خودروهای NAT و GRE LUNA به منظور نوسازی و برقی‌سازی ناوگان حمل و نقل عمومی توسط ایران خودرو معرفی شده و آماده ورود به بازار است.

دیدگاه کاربران