• واردات خودروهاي سنگين از منطقه آزاد

ورود خودروهای نو و کارکرده از گمرک اروند

واردات خودروهای سنگین از منطقه آزاد

1 بهمن 1402 15:22

واردات خودروهای سنگین منطقه آزاد از گمرک اروند

بهمن 1402: علی زارعی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، اعلام کرد واردات انواع خودروی کامیون، کشنده، ون، مینی‌بوس و اتوبوس تا 5 سال کارکرد (نو و مستعمل) با پلاک منطقه آزاد اروند از طریق گمرک این منطقه عملیاتی شد.

وی در این باره توضیح داد متقاضیان و واردکنندگان می‌توانند با استفاده از مشوق‌های منحصر به فردی که تنها در اختیار منطقه آزاد اروند است، نسبت به واردات خودروی مورد نیاز اقدام کنند. منطقه آزاد اروند، نخستین منطقه‌ای است که موفق به عملیاتی کردن این مصوبه شده است. مجوزهای لازم از «راهور» اخذ شده و از این تاریخ هیچ محدودیتی برای پلاک کردن این قبیل خودروها وجود ندارد. با توجه به اینکه استان خوزستان در حیطه عمران یکی از استان‌های فعال و عملیاتی است، ورود این قبیل خودروهای کشنده می‌تواند در تسهیل و تسریع پروژه‌های زیرساختی و نوسازی ناوگان، مؤثر باشد.

وی افزود از این تاریخ، همه اشخاص حقیقی، حقوقی، دستگاه‌های دولتی، نیمه دولتی و خصوصی می‌توانند با طی مراحل قانونی و ثبت آماری، اقدام به واردات خودروی مورد نظر کنند. همچنین متقاضیان می‌توانند با استفاده از مشوق‌های کم‌نظیر و منحصر به منطقه آزاد اروند، نسبت به نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری و بین‌شهری اقدام کنند.

دیدگاه کاربران