معرفی نسخه‌های جدید رنجرور 2021

از زمان شیوع جهانی ویروس کرونا، اوضاع مالی جگوار لندرور نیز رو به وخامت گذاشته تاجایی‌که احتمال دارد این شرکت تحت مالکیت گروه تاتا، به تولید برخی از مدل‌ها خاتمه ببخشد. با این حال به نظر می‌رسد نسخه معمولی و اسپرت از رنجرور فعلاً حال و روز خوشی داشته و در نقطه امنی قرار دارند چراکه خودروساز بریتانیایی برای سال جدید میلادی اقدام به معرفی مدل فیس‌لیفت شده از این دو خودرو کرده است.

به مناسبت پنجاه سالگی رنجرور نسخه‌های جدیدی از این خودرو معرفی شده است.مدل استاندارد رنجرور 2021 را می‌توان با یکی از پیشرانه‌های 4، 6 و 8 سیلندر بنزین‌سوز یا دیزل انتخاب کرد که قدرت خروجی آن‌ها از 254 اسب‌بخار و 600 نیوتن‌متر در مدل شش سیلندر دیزل شروع شده و تا 557 اسب‌بخار در قوی ترین نسخه از پیشرانه هشت سیلندر 5 لیتری بنزین‌سوز افزایش می‌یابد. اگر به دنبال حد وسط هستید، انتخاب مدل P400e PHEV که 398 اسب‌بخار قدرت و 640 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

به مناسبت پنجاه سالگی رنجرور سه نسخه جدید از این خودرو معرفی شده:

  • HSE Westminster
  • SVAutobiography Dynamic Black Edition
  • Autobiography Fifty Edition

بد نیست بدانید نسخه سوم تنها در تیراژ 1970 دستگاه ساخته خواهد شد، رقمی که یادآور اولین سال معرفی رنجرور است. قیمت پایه ارزان‌ترین نسخه از رنجرور 2021 با پیشرانه 3 لیتری بنزین‌سوز برابر با 92 هزار دلار تعیین شده.

رنجرور اسپرت مدل 2021

مهمترین تغییر در رنجرور اسپرت 2021 را می‌توان اضافه شدن نسخه SVR Carbon Edition دانست که چهره‌ای خشن‌تر از نمونه‌های استاندارد این خودرو دارد و از قطعات فیبرکربنی در بخش مرکزی کاپوت، اطراف ورودی های هوا سپر جلو و تریم داخلی و همچنین رینگ‌های 22 اینچی به رنگ مشکی مات بهره‌مند شده است.

همچون مدل عادی، رنجرور اسپرت را نیز می‌توان با طیف وسیعی از پیشرانه‌ها انتخاب کرد که شامل پیشرانه هشت سیلندر به قدرت 575 اسب‌بخار نیز می‌شود. رنجرور اسپرت با این نیروگاه قدرتمند می‌تواند ظرف 5 ثانیه به سرعت 96 کیلومتر برساعت دست یابد. قیمت این مدل از 96,500 دلار آغاز می‌شود.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com