شکار تصاویر نسل جدید جنسیس G90

برای دومین مرتبه در طول هفته گذشته، تصاویری از نسخه آزمایشی نسل جدید جنسیس G90 در رسانه‌ها انتشار یافته که در شمال اروپا در حال گذر از مسیرهای پوشیده از برف دیده شده است.

فروش 500 دستگاهی نسل فعلی این خودرو در سه ماهه چهارم سال 2020 در ایالات متحده، در حدود یک چهارم فروش این خودروهای آلمانی بودهبا وجود آنکه فیس‌لیفت این خودرو اواخر سال 2019 در ایالات متحده معرفی شد، به نظر می‌­رسد متخصصان برند لوکس کره‌­ای در تلاش برای ساخت نسل جدید این خودرو هستند.

جنسیس G90 به عنوان سدان پرچمدار برند کره‌­ای باید با ب‌ام‌و سری 7 و مرسدس‌بنز S کلاس رقابت نماید، اما فروش 500 دستگاهی نسل فعلی این خودرو در سه ماهه چهارم سال 2020 در ایالات متحده، در حدود یک چهارم فروش این خودروهای آلمانی بوده و حتی از آمار فروش 700 دستگاهی آئودی A8 هم کمتر بوده است.

اما گویا قرار نیست این رویه ادامه پیدا کند چراکه مهندسان کره‌­ای عزم خود را جزم کرده‌اند که جنسیس G90 علاوه بر قیمت کمتر از رقبا، مزیت‌های خود نسبت به آن‌ها را نیز افزایش داده و به مبارزه‌­ای جدی وارد شود.

با وجود پوشش‌های استتاری نمی­‌توان جزئیات طراحی بدنه این خودرو را تشخیص داد، اما به نظر می‌­رسد طرح چراغ‌های جلو همچنان به صورت دو تکه باشد. ابعاد بزرگتر در عقب، جنسیس G90 را همچون یک خودروی لیموزین نمایش می­‌دهد ضمن این‌که شیب سقف هم طرحی شبیه به خودروهای کوپه پدید آورده است.

تصاویر جاسوسی نسل جدید جنسیس G90 مدل 2023

نسل فعلی جنسیس G90 به پیشرانه 3.3 لیتری شش سیلندر توئین توربوشارژ مجهز شده که 365 اسب‌بخار قدرت و 510 نیوتن‌متر گشتاور تولید می­‌کند. نسخه قوی‌تر این خودرو هم پیشرانه 5 لیتری 8 سیلندر تنفس طبیعی را در سینه دارد که 420 اسب‌بخار قدرت و 519 نیوتن‌متر گشتاور در اختیار راننده قرار می‌­دهد. هنوز مشخص نیست که در نسل جدید جنسیس G90 هم شاهد نصب این پیشرانه‌ها باشیم، ولی احتمال معرفی نسخه پلاگین هیبرید از این خودرو را هم نباید از نظر دور نگه داشت.

اگر قرار باشد که جنسیس G90 با مدل 2023 به جهانیان معرفی شود، می­توان انتظار داشت جنسیس در اواخر سال 2021 یا اوایل سال 2022 اقدام به رونمایی از این مدل در کره جنوبی کرده و مدت کمی بعد از آن هم شاهد معرفی G90 در ایالات متحده باشیم. البته هنوز باید منتظر اعلام خبرهای بیشتر درباره این خودرو باشیم.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : carscoops.com