مجهز به پیشرانه 3 سیلندر یک لیتری

پالس: نام منتخب کراس‌اور جدید فیات

17 خرداد 1400 12:06

کراس‌­اور جدید فیات که با هدف عرضه در بازار آمریکای لاتین طراحی و ساخته شده، بالاخره صاحب اسم شد.

فیات قصد دارد مدل پالس را به همراه یک پیشرانه جدید در برزیل به فروش برساند، که واحد یک لیتری سه سیلندر توربوشارژ با 120 اسب­‌بخار قدرت و 196 نیوتن‌متر گشتاور است.تقریباً یک ماه پیش گروه استلانتیس به عنوان مالک برند فیات، از علاقمندان برای انتخاب اسم این خودرو درخواست یاری کرد. برای این کار سه گزینه شامل اسامی پالس (Pulse)، Domo و Tue پیش‌ روی مخاطبان قرار گرفت که پالس با دریافت 65 درصد آراء به عنوان نام منتخب برگزیده شد. بد نیست بدانید دو نام دیگر یعنی Domo و Tue به ترتیب نظر 25 و 10 درصد از مخاطبان را به سوی خود جلب کرده­اند.

برای اثبات قطعی شدن انتخاب نام پالس، فیات اقدام به انتشار چند تصویر و دو فایل تصویری از این کراس‌­اور کوچک نموده که از نصب نام جدید روی در صندوق عقب خودرو خبر می‌­دهد.

طراحی پالس متفاوت از همتای اروپایی خود یعنی تیپو کراس بوده و به عنوان یک هاچ‌بک قدبلند می‌­توان آن را زیبا قلمداد کرد. با توجه به مشخصات اعلام شده از سوی فیات، فاصله میان محورهای پالس 2.532 متر است، یعنی 11 میلی‌متر بزرگتر از مدل هاچ‌بک آرگو که از نظر فنی با پالس اشتراک دارد. البته با مقایسه اعداد می‌­توان دریافت که فاصله محوری پالس از دو رقیب کلیدی خود در آمریکای جنوبی یعنی فولکس‌­واگن نیووس و هوندا WR-V کمتر است.

فیات پاس کراس اوری برای آمریکای جنوبی

فیات قصد دارد مدل پالس را به همراه یک پیشرانه جدید در برزیل به فروش برساند که واحد یک لیتری سه سیلندر توربوشارژ با 120 اسب­‌بخار قدرت و 196 نیوتن‌متر گشتاور است و به جعبه‌دنده شش سرعته اتوماتیک متصل شده است. البته انتظار می‌­رود یک گزینه دیگر یعنی پیشرانه 1.3 لیتری تنفس‌طبیعی به قدرت 109 اسب‌­بخار و حداکثر گشتاور 139 نیوتن­‌متر با جعبه‌دنده 5 سرعته دستی یا CVT هم برای این خودرو قابل انتخاب باشد.

قرار است رونمایی رسمی فیات پالس در هفته‌­های آتی انجام شود، درحالی‌که فروش این خودرو از اواخر سال جاری میلادی آغاز خواهد شد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

دیدگاه کاربران