تزئین مک‌لارن 720S با پوشش تیم Gulf

در سال‌های اخیر شاهد استفاده از رنگ‌­آمیزی خودروهای تیم Gulf روی بسیاری از خودروها از پورشه 959 گرفته تا وانت فورد F-150 بوده‌­ایم. حتی نسل جدید فورد GT و جیپ گرند چروکی ترک­هاوک هم با این پوشش خاطره‌انگیز تزئین شده‌­اند، اما پوشش Gulf برای کدام­یک از این نمونه‌­ها بیشتر برازنده بوده است؟

شراکت مک‌­لارن و Gulf در اواخر دهه 60 میلادی، نتایج موفقیت­­‌آمیزی همچون خودروی F1 GTR را در پی داشت که در مسابقات لمان به پیروزی دست یافت. البته که این انتخاب تا حد زیادی به سلیقه افراد بستگی دارد، ولی به هرحال اکنون برای انتخاب خود باید به گزینه دیگری هم توجه کتید چراکه شرکت مک‌لارن برای بزرگداشت شراکت خود با Gulf Oil، نسخه ویژه‌­ای از مدل 720S را به پوشش آبی و نارنجی مشهور مزین کرده است. سه سال پیش مدل 675LT با این روکش معرفی شد و اخیراً مدل الوا (Elva) هم افتخار پوشیدن این لباس زیبا را به دست آورده است.

البته خودروی فرمول یک مک‌­لارن MCL35M که قرار است به زودی در مسابقه گرندپری موناکو حاضر شود هم علاوه بر تزئین با ترکیب رنگی Gulf، به روکش مات هم مجهز شده که تاکنون در خودروهای فرمول یک سابقه نداشته است.

مک‌لارن 720S با پوشش Gulf

شراکت مک‌­لارن و Gulf در اواخر دهه 60 میلادی، نتایج موفقیت­­‌آمیزی همچون خودروی F1 GTR را در پی داشت که در مسابقات لمان به پیروزی دست یافت. همکاری این دو شرکت در سال‌های اخیر مجدداً شکل گرفته چراکه Gulf اکنون به عنوان تامین‌کننده رسمی روغن و سوخت خودروهای جاده‌­ای مک­لارن شناخته می­‌شود.

مک‌­لارن اعلام کرده که برای رنگ‌­آمیزی بدنه نسخه جاده­‌ای 720S با ترکیب رنگی Gulf به روش دستی، 20 روز زمان صرف شده است. البته متخصص رنگ‌آمیزی اهل آلمان یعنی AkzoNobel هم برای تکمیل این پروژه به یاری مک‌لارن آمده است.

برای هماهنگی بیشتر با بدنه، کالیپرهای ترمز و لبه رینگ‌های این خودرو هم با رنگ نارنجی تزئین شده است.

مک‌لارن 720S با پوشش Gulf

هماهنگی با رنگ‌های بدنه به داخل کابین هم تسری یافته چراکه کمربندهای ایمنی نارنجی و دوخت آبی و نارنجی روکش‌ها، کاملاً یادآور ترکیب رنگی Gulf خواهد بود. نشان Gulf روی پشت­‌سری صندلی­‌ها و رکاب­‌های جانبی نیز حک شده است. در نهایت باید به قطعات آبی تیره داخل کابین و فرمان سفارشی این مدل اشاره کرد که لوگوی Gulf روی آن به چشم می­‌خورد.

قرار است تعداد محدودی از مک‌لارن 720s توسط بخش خودروهای سفارشی مک‌­لارن یعنی MSO به پوشش Gulf مزین شوند.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com