نخستین خبرها از جیپ گرند چروکی 4xe

مدتی پیش شاهد معرفی جیپ گرند چروکی L در قالب خودرویی با سه ردیف صندلی بودیم. اکنون نسخه‌­ای از این خودرو با دو ردیف صندلی، طول کوتاه‌تر بدنه و البته قوای محرکه پلاگین هیبرید تحت نام گرند چروکی 4xe معرفی شده است.

جیپ گرند چروکی 4xe در مجموع 375 اسب‌­بخار قدرت و 637 نیوتن‌متر گشتاور از پیشرانه هیبریدی خود به دست می­‌آورد.با توجه به این‌که قرار است این محصول جدید در نمایشگاه خودرو نیویورک در ماه آگوست رونمایی شود، تصاویری که اکنون در اختیار رسانه­‌ها قرار گرفته را باید در حکم معرفی اولیه این خودرو دانست، که همزمان با خبرهایی درباره سایر محصولات برقی گروه استلانتیس همچون عرضه رم 1500 EV در سال 2024، برنامه تولید خودروی عضلانی برند دوج و غیره اعلام شده است.

ظاهر گرند چروکی 4xe بسیار شبیه به نسخه L بوده و تنها به چند مورد جزئی مثل درگاه شارژ روی گلگیر جلو سمت راننده، طراحی متفاوت ستون C، جزئیات کرومی نواحی اطراف چراغ عقب و البته گرافیک متفاوت چراغ‌های جلو به همراه اجزای کرومی زیر لامپ‌ها، خلاصه می­‌شود.

جیپ گرند چروکی 4xe

جیپ گرند چروکی 4xe در مجموع 375 اسب‌­بخار قدرت و 637 نیوتن‌متر گشتاور از پیشرانه هیبریدی خود به دست می­‌آورد که ارقامی بیشتر از خروجی موتور 5.7 لیتری 8 سیلندر موجود در مدل فعلی گرند چروکی است. احتمال دارد که سایر محصولات هیبرید گروه استلانتیس از قوای محرکه مشترک با گرند چروکی 4xe بهره­‌مند شوند.

به هرحال برای آگاهی بیشتر از مشخصات این شاسی­‌بلند هیبرید و سایر برنامه­‌های این گروه، باید تا نمایشگاه خودرو نیویورک منتظر بمانیم.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motortrend.com