جانشین شورولت کامارو، تمام برقی است

تقریباً مطمئن هستیم که نسل فعلی شورولت کامارو آخرین نسل آن خواهد بود. چراکه جنرال موتورز از پیش‌تر اعلام کرده بود که کاماروی نسل شش یک خداحافظی باشکوه با تاریخ این عضلانی معروف و محبوب خواهد بود. اما اکنون خبرهایی مبنی بر جانشینی این خودرو با یک مدل کاملاً برقی به گوش می‌رسد.

خبر سرمایه‌گذاری 35 میلیاردی جی‌ام هم نشانه روشنی از این است که نسخه جانشین کامارو به طور حتم برقی خواهد بود.کامارو دیر یا زود از صحنه روزگار محو می‌شود. طبق برنامه‌ریزی‌ها این اتفاق در سال 2024 رخ خواهد داد. اما شورولت می‌گوید قصد دارد محصول جانشین را به صورت انقلابی معرفی کند. این یعنی یک سوپراسپرت برقی روی کار خواهد آمد. با این حال هنوز چیزی به صورت قطعی مشخص نیست. چراکه شرکت هنوز به صورت صد در صدی نسبت به توقف تولید کامارو مصمم نیست.

اطلاعاتی در دست است که نشان می‌دهد جنرال موتورز سبد پر و پیمانی از مدل‌های برقی را برای زیرمجموعه‌های خود تدارک دیده است. مانند کادیلاک اوپتیک و لیریک که قرار است تا چهار سال آینده جانشین مدل‌های XT5 و XT6 شرکت شوند. هم‌چنین می‌دانیم که شورولت هم می‌خواهد پس از مدت‌ها تولید مدل‌های دوست‌داشتنی بنزینی خود یعنی اسپارک و ترکس را متوقف کند. حتی بیوک انکور هم به پایان راه خود نزدیک شده است.

در این میان خبر سرمایه‌گذاری 35 میلیاردی جی‌ام هم نشانه روشنی از این است که نسخه جانشین کامارو به طور حتم برقی خواهد بود. تردیدی نیست که این ماسل کار اسپرت راهی برای مقابله با این تصمیم بزرگ ندارد. چراکه غول خودروسازی آمریکا قصد دارد تا 5 سال آینده دست‌کم 20 خودروی برقی جدید را معرفی کند. این جدا از تعهد جنرال موتورز مبنی بر برقی شدن تمام خودروهای سبکش تا سال 2035 است.

مترجم : نیما حدادی

منبع : motor1.com