تصاویر و اطلاعات اولیه از چانگان UNI-V

سری UNI از محصولات شرکت چانگان که دو کراس‌اور UNI-T و UNI-K را شامل می­‌شود، خودروهایی زیبا و مدرن هستند که با استقبال رسانه­‌ها و مشتریان نیز مواجه شده‌­اند. اکنون یک عضو جدید با نام UNI-V هم به این سری اضافه شده که البته خودرویی سدان است.

به لطف تصاویر اندکی که از وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین به بیرون درز کرده ، امکان ملاقات با چانگان UNI-V فراهم شده است. چانگان قصد دارد UNI-V را در نمایشگاه گوانگژو معرفی و فروش آن را از سه ماهه چهارم سال جاری آغاز نماید. هنوز درباره قیمت این مدل خبری منتشر نشده است.

طراحی چانگان UNI-V

طراحی ظاهری این محصول جدید در عین شباهت با سایر اعضای خانواده از جمله کراس‌اورهای چانگان UNI-K و چانگان UNI-T، ویژگی‌های خاصی را نیز به همراه دارد. درواقع طراحی UNI-V را می‌­توان ترکیبی از خطوط تیز در بخش‌هایی همچون چراغ‌های جلو، حاشیه مه‌شکن­‌ها، جلوپنجره و آینه­‌های جانبی و فرم­‌های منحنی و مواج در ستون C، انتهای سقف و بخش عقبی بدنه دانست.

چانگان UNI-V

برخی موارد دیگر همچون خطوط شکسته سپر عقب و فرم خروجی­‌های اگزوز، آینه­‌های جانبی مشکی، رینگ‌های اسپرت چند پره، دستگیره تاشوی درها و زاویه شیب سقف، از موارد قابل توجه در چانگان UNI-V است.

یکی از نکات جالب درباره چانگان UNI-V را می‌­توان باله عقب این خودرو دانست که قابلیت باز شدن رو به بالا دارد و خودروهای سوپراسپرت را درنظر می‌­آورد.

کابین و امکانات چانگان UNI-V

در تنها تصویری که از فضای داخلی چانگان UNI-V منتشر شده، می­‌توان نمایشگر یک تکه روی داشبورد و فرم سه شاخه فرمان را تشخیص داد، ضمن ­این‌که به نظر می­‌رسد محلی هم برای شارژ بی‌سیم تلفن همراه پیش‌­بینی شده باشد.

طول، عرض، ارتفاع و فاصله محوری چانگان UNI-V به ترتیب برابر با 4.68، 1.838، 1.43 و 2.75 متر اعلام شده که این خودرو را در ردیف اشکودا اوکتاویا قرار می‌دهد.

چانگان UNI-V

مشخصات فنی چانگان UNI-V

با استناد بر خبر انتشار یافته توسط Autohome ، پیشرانه 1.5 لیتری TGDI Blue Whale با کد فنی JL473ZQ7 برای این سدان میان­‌سایز 1.4 تنی درنظر گرفته شده است، که 187 اسب­‌بخار قدرت تولید می­‌کند. جعبه‌دنده خودرو از نوع 7 سرعته دوکلاچه اتوماتیک و حداکثر سرعت نیز 205 کیلومتر برساعت اعلام شده است. احتمال دارد در آینده نزدیک شاهد عرضه این خودرو به همراه پیشرانه 2 لیتری و جعبه‌دنده 8 سرعته باشیم، ضمن ­این‌که احتمال معرفی نسخه هیبرید را هم باید درنظر داشت.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : inf.news