بوگاتی بولید تولید خواهد شد

تاکنون چند نسخه گوناگون از بوگاتی شیرون تولید شده است، ولی مطمئنا هیچ یک از آن‌ها را نمی‌­توان با مدل بولید مقایسه کرد. این هیولا که 1825 اسب‌­بخار قدرت در سینه دارد و می‌­تواند تا 500 کیلومتر برساعت سرعت بگیرد، در اکتبر 2020 و به عنوان کانسپت معرفی شد.

نسخه تولیدی بوگاتی بولید به پیشرانه 8 لیتری 16 سیلندر مجهز است، که 1577 اسب­‌بخار قدرت تولید می‌کند.به لطف طراحی هیجان­‌انگیز بدنه و مشخصات فنی قابل توجه، بولید در هنگام معرفی در سرخط خبرهای خودرویی جهان قرار گرفت. شاید همین استقبال رسانه­‌ها و مخاطبان بر تصمیم مدیران بوگاتی اثر گذاشته چراکه این شرکت اعلام کرده قصد دارد این مدل را به تولید برساند.

بوگاتی بولید می‌­تواند قابلیت­‌های بالقوه پلتفرم شیرون برای انجام تغییرات فنی را به رخ بکشد، هرچند که این تغییرات به عدم اجازه حضور در جاده‌­های عمومی ختم شده است.

پیشرانه 8 لیتری 16 سیلندر در نسخه کانسپت بولید با بنزین اکتان 110 مخصوص خودروهای مسابقه هماهنگ شده بود، ولی در مدل تولیدی این خودرو قادر است از بنزین عادی استفاده نماید. البته میزان نیروی خروجی هم نسبت به نسخه کانسپت کاهش یافته و به 1577 اسب­‌بخار قدرت و 1600 نیوتن‌متر گشتاور رسیده است.

بوگاتی بولید و شیرون سوپر اسپرت

خروجی پیشرانه بوگاتی بولید با شیرون سوپراسپرت و چنتودیچی مشابه است، اما با توجه به نسبت وزن به قدرت 0.9 کیلوگرم بر اسب‌بخار، نتیجه­‌ای عالی به همراه خواهد داشت. در مقایسه با وزن نزدیک به 2 تنی بوگاتی شیرون، وزن بولید به تنها 1450 کیلوگرم رسیده که تقریباً برابر با یک سدان میان­‌سایز است.

براساس اعلام شرکت بوگاتی، فرآیند تحویل بولید به مشتریان زودتر از سال 2024 آغاز نخواهد شد. قیمت این خودروی قدرتمند 4 میلیون یورو (4.7 میلیون دلار) تعیین و تیراژ تولید آن به تنها 40 دستگاه محدود شده است.

خودروی مسابقه ای بوگاتی بولید

سامانه خودکار اطفای حریق، سامانه HANS برای حفاظت از سر و گردن سرنشین و امکان حضور رایگان در رویدادهای خاص برگزار شده توسط بوگاتی، مهمترین خدمات رفاهی درنظر گرفته شده برای خریدار بولید خواهد بود.

شاید پرداخت رقم 4.7 میلیون دلار برای خودرویی که اجازه حرکت در معابر عمومی را ندارد کمی زیاد به نظر برسد اما فراموش نکنید که قیمت  بوگاتی چنتودیچی و بوگاتی La Voiture Noire به ترتیب دو و سه برابر این مدل تعیین شده است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com