معرفی نسخه Dream Edition از لوسید ایر

با گذشت زمان نسبتاً طولانی از معرفی لوسید ایر، بسیاری افراد همچنان مشتاق ملاقات با نمونه واقعی این خودرو در نمایشگاه­‌ها و معابر عمومی هستند. البته اخیراً خبرهای خوبی از شرکت سازنده این سدان در کالیفرنیا به گوش رسیده که به نظر می‌­رسد عرضه قریب‌الوقوع لوسید ایر را درپی داشته باشد.

دو نسخه Performance (عملکرد) و Range (شعاع حرکتی) به عنوان زیرمجموعه­‌های جدید Air Dream Edition به مشتریان معرفی خواهند شد. خودروساز امریکایی اعلام کرده قصد دارد نسخه Dream Edition را از اواخر سال جاری به مشتریان تحویل دهد. علاوه‌براین، امکان انتخاب از میان دو گزینه جدید هم برای خریداران فراهم شده است. در واقع دو نسخه Performance (عملکرد) و Range (شعاع حرکتی) به عنوان زیرمجموعه­‌های جدید Air Dream Edition به مشتریان معرفی خواهند شد.

همانطور که از نام این دو تریم جدید دریافت می‌شود، تمرکز یکی بر روی قدرت پیشرانه است، درحالی‌که دیگری با هدف ارائه حداکثر مسافت قابل پیمایش عرضه شده.

قدرت لوسید ایر در نسخه پرفورمنس به 1111 اسب­‌بخار می‌رسد که 21 واحد بیشتر از رقم اعلامی قبل است. به لطف افزایش قدرت، شتاب صفر تا صد کیلومتر برساعت خودرو 2.5 ثانیه و شعاع حرکتی آن بیش از 720 کیلومتر خواهد بود.

نسخه Dream Edition از لوسید ایر

اما در نسخه Range که تاکید بیشتری بر شعاع حرکتی دارد، این رقم بیش از 800 کیلومتر است و حتی بنابر برخی آزمایش‌­های غیررسمی به رقم 827 کیلومتر هم می‌رسد. ولی قدرت پیشرانه در این نسخه برابر با 933 اسب­‌بخار است، یعنی 178 واحد کمتر از نسخه پرفورمنس.

نسخه Dream Edition از لوسید ایر

بنابراین مشتریان خودرویی که 169 هزار دلار قیمت دارد، در هنگام انتخاب تریم پرفورمنس باید به کاهش شعاع حرکتی آن توجه داشته باشند، هرچند که قدرت پیشرانه در این مدل بسیار وسوسه‌­برانگیز است و می­‌تواند نسخه Plaid از تسلا مدل S را به چالش بکشد. از سوی دیگر، رقم شعاع حرکتی نسخه Range بسیار قابل توجه است و می­‌تواند فاکتور مهمی برای مشتریان یک خودروی برقی باشد.

به هرحال برای قضاوت بهتر درباره عملکرد نسخه­‌های مختلف لوسید ایر ، باید تا زمان فراهم شدن امکان تجربه رانندگی با آن برای اصحاب رسانه و مشتریان انتظار کشید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com