معرفی اپل آسترا اسپرتز تورر

گروه استلانتیس به عنوان چهارمین خودروساز جهان، موفق شده رقیب آلمانی خود یعنی گروه فولکس‌واگن را از جایگاه پرفروش‌ترین خودروساز قاره اروپا به زیر بکشد. با توجه به قرار داشتن 14 برند در زیر چتر استلانتیس و همچنین برنامه برای عرضه محصولات جدید، به نظر می­‌رسد رتبه برتر این شرکت در اروپا ظرف ماه­‌های آینده حفظ شود.

افزایش طول بدنه به ایجاد محفظه 608 لیتری بار منجر شده که بنابر اعلام اوپل پس از تا شدن صندلی­‌های عقب به نسبت 40:20:40، به 1634 لیتر افزایش می‌­یابد.پس از معرفی نسل جدید پژو 308 هاچ‌بک، همتای آلمانی این خودرو یعنی اپل آسترا هاچ‌بک هم رونمایی شد. با معرفی پژو 308SW (استیشن‌واگن)، انتظار داشتیم این فرم اتاق از آسترا هم عرضه شود که این پیش‌­بینی هم به وقوع پیوسته و آسترا اسپرتز تورر (Sports Tourer) وارد کارزار شده است.

فرم بدنه آسترا اسپرتز تورر مشابه نسخه هاچ‌بک است، که البته امر بدی نیست چراکه نسل جدید آسترا از طرحی ساده ولی متناسب برخودار است. افزایش طول بدنه به ایجاد محفظه 608 لیتری بار منجر شده که بنابر اعلام اپل پس از تا شدن صندلی­‌های عقب به نسبت 40:20:40، به 1634 لیتر افزایش می‌­یابد. البته در نسخه پلاگین هیبرید به علت نصب مجموعه باتری در کف بدنه، ارقام مذکور به ترتیب 548 و 1574 لیتر خواهد بود.

اپل آسترا اسپرتز تورر 2022

عملکرد در صندوق برقی با تکان دادن پا در زیر سپر عقب فعال می‌­شود، ضمن‌اینکه یک کاور برای برای امنیت وسایل داخل صندوق عقب پیش‌­بینی شده است.

غیر از محفظه بار بزرگتر، سایر ویژگی‌­های آسترا اسپرتز تورر مشابه با نسخه هاچ‌بک است که از میان آن‌ها می­‌توان به چیدمان ماتریسی چراغ‌های LED جلو، نمایشگر هداپ، صفحه پشت آمپر دیجیتال و نمایشگر اطلاعات سرگرمی با پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اتو اشاره کرد.

اپل آسترا اسپرتز تورر 2022

همچون مدل هاچ‌بک، امکان انتخاب دو نسخه از پیشرانه 3 سیلندر 1.2 لیتری توربوشارژ با 110 یا 130 اسب­‌بخار قدرت و 205 یا 230 نیوتن‌متر گشتاور و یا پیشرانه 1.5 لیتری توربودیزل با 130 اسب­‌بخار قدرت و 300 نیوتن‌متر گشتاور برای خریداران آسترا اسپرتز تورر فراهم شده است.

نسخه پلاگین هیبرید اما به پیشرانه 1.6 لیتری توربوشارژ و نیروی کمکی برقی مجهز شده است، که در مجموع 180 اسب­‌بخار قدرت و 360 نیوتن‌متر در اختیار این خودروی استیشن‌واگن قرار می‌­دهد.

اوپل آسترا استیشن واگن 2022

جعبه‌دنده شش سرعته دستی به صورت استاندارد نصب شده، اما در مدل‌های قوی­‌تر همچون PHEV، گیربکس 8 سرعته خودکار هم قابل سفارش است.

با توجه به برنامه عرضه پژو 308 کاملاً برقی در سال 2023، می­‌توان اطمینان داشت که نسخه برقی اپل آسترا هم با فاصله زمانی نسبت به آن رونمایی شود.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com