تغییرات جدید برای محصولات ب‌ام‌و در بازار اروپا

شرکت ب‌ام‌و عادت دارد، که محصولات خود را به صورت سالانه مورد بروزرسانی قرار دهد. با شروع سال 2022 نوبت به تجدید این سنت رسیده و خودروساز آلمانی قصد دارد مشخصات فنی تعدادی از محصولات خود در بازار اروپا را دستخوش تغییر کند.

نصب یک پیشرانه 2 لیتری توربو برای سری2 و تجهیز سری 2 اکتیوتورر به سامانه چهارچرخ محرک از جمله این تغییرات است.شرکت ب‌ام‌و در نخستین گام به سراغ سری 2 رفته تا با نصب یک پیشرانه 2 لیتری توربوشارژ جدید برای این خودرو، طرفداران آن را خوشنود کند. پیشرانه مذکور با 245 اسب‌­بخار قدرت از طریق جعبه‌دنده 8 سرعته اتوماتیک به محور عقب متصل شده و 230i کوپه را ظرف 5.9 ثانیه به سرعت صد کیلومتر برساعت می­‌رساند. امکان سفارش دیفرانسیل M نیز برای این مدل فراهم شده است.

ب‌ام‌و سری 2 اکتیوتورر به عنوان عضوی از خانواده سری 2 که البته هیجان کمتری در بیننده ایجاد می­‌کند، از ماه مارس با سامانه چهارچرخ محرک هم قابل سفارش خواهد بود. ب‌ام‌و 223i xDrive اکتیوتورر به پیشرانه 4 سیلندر توربوشارژ با فناوری 48 ولتی هیبرید-خفیف مجهز شده است، که 218 اسب‌بخار قدرت را به چهارچرخ منتقل می‌کند و این خودرو را ظرف 6.9 ثانیه به سرعت صد کیلومتر برساعت می­‌رساند.

تجهیز سری 2 اکتیوتورر به سامانه چهارچرخ محرک

نسخه تازه‌­ای از ب‌ام‌و سری 4 گرن‌کوپه با نام 430i xDrive هم با پیشرانه 2 لیتری توربوشارژ، جعبه‌دنده 8 سرعته اتوماتیک و سامانه چهارچرخ محرک در راه است.

از بهار سال 2022، مدل‌های X3 و X4 به صورت استاندارد به سامانه اکتیو کروز کنترل با قابلیت خاموش شدن پیشرانه در ترافیک مجهز می­‌شوند. سامانه دستیار پارک حرفه­‌ای هم از مارس 2022 به مدل iX اضافه می­‌شود، که امکان کنترل از راه دور خودرو تا فاصله 200 متر را فراهم می­‌کند. نکته جالب این‌که در دفعات بعد، خودرو براساس تجربه قبلی عمل خواهد کرد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید