معرفی نیسان لیف 2022

نسل دوم نیسان لیف در حالی به پایان عمر خود نزدیک می­‌شود که برخی شایعات، از احتمال جایگزینی این هاچ‌بک با یک کراس­‌اور خبر می­‌دهد. این خودرو در سال 2017 رونمایی شده و در سال 2020 مورد بروزرسانی در بخش فنی قرار گرفت، اما با توجه به محبوبیت لیف در اروپا، نیسان تصمیم گرفته آن را برای آخرین مرتبه مورد بروزرسانی قرار دهد.

با توجه به محبوبیت لیف در اروپا، نیسان تصمیم گرفته آن را برای آخرین مرتبه مورد بروزرسانی قرار دهد.نخستین مورد جالب توجه، طرح جدید رینگ‌های 16 و 17 اینچی با جزئیات مشکی است، ولی با نگاه دقیق­‌تر می­‌توان لوگوی جدید نیسان روی نقاط مختلف بدنه را تشخیص داد.

دو طیف جدید از رنگ آبی با اسامی Universal و Magnetic که قبلاً برای دو مدل آری‌یا و قشقایی ارائه شده، اکنون برای لیف هم قابل انتخاب خواهد بود.

برخلاف انتظار، طرح کابین نیسان لیف بدون تغییر باقیمانده و موارد قبلی همچون نمایشگر 9 اینچی لمسی با رابط کاربری NissanConnect با پشتیبانی از اندروید اتو، اپل کارپلی و آمازون آلکسا، همچنان در این خودرو وجود دارد. مجموعه سامانه­‌های ایمنی انحصاری نیسان یعنی ProPILOT نیز برای نیسان لیف درنظر گرفته شده است.

نیسان لیف 2022

دو مجموعه باتری لیتیوم-یون برای نیسان لیف 2022 قابل انتخاب است. نخستین گزینه با ظرفیت 40 کیلووات ساعت و دومی به ظرفیت 62 کیلووات ساعت خواهد بود، که شعاع حرکتی 385 کیلومتر را برای هاچبک ژاپنی فراهم می­‌کند. یک موتور برقی با 148 اسب­‌بخار در حالت استاندارد یا 215 اسب­‌بخار برای نسخه e+ هم در نیسان لیف 2022 نصب می­‌شود.

نیسان فعلاً خبری درباره قیمت نسخه اروپایی لیف 2022 منتشر نکرده است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید