معرفی نسخه رالی از میتسوبیشی تریتون

تیم میتسوبیشی رالی‌آرت به منظور حضور در مسابقات رالی کراس‌کانتری آسیایی (AXCR)، نمونه­‌ای از تنها پیکاپ ساخت میتسوبیشی یعنی تریتون را به یک خودروی رالی تبدیل کرده است.

میتسوبیشی تریتون که برای حضور در رالی در بخش شاسی و پیشرانه مورد تقویت قرار گرفته، می‌­تواند برای فورد رنجر رپتور یا حتی تویوتا هایلوکس GR Sport دردسرساز باشد.تیم میتسوبیشی رالی‌آرت که در تایلند تشکیل شده، تحت هدایت هیروشی ماسوکا قرار گرفته، که سابقه 21 حضور و دو مرتبه قهرمانی در رالی داکار را در کارنامه خود به ثبت رسانده است. ایشان ضمن اشاره به سابقه درخشان میتسوبیشی در مسابقات رالی داکار و WRC، اعتقاد دارد که از حمایت فنی شرکت میتسوبیشی برای بکارگیری خودروهای شاسی­‌بلند در این تیم استفاده خواهد شد. وی همچنین تاکید نموده که تجربیات حاصل از این مسابقات، در تقویت شاسی و افزایش قابلیت آفرود خودروهای آینده این برند بکار گرفته خواهد شد.

از صحبت‌های آقای ماسوکا این‌گونه برداشت می‌­شود، که احتمالاً خودروهای دیگری از شاسی­‌بلندهای میتسوبیشی نیز به این تیم ملحق خواهند شد.

نسخه رالی از میتسوبیشی تریتون

میتسوبیشی تریتون که برای حضور در رالی در بخش شاسی و پیشرانه مورد تقویت قرار گرفته، می‌­تواند برای فورد رنجر رپتور یا حتی تویوتا هایلوکس GR Sport دردسرساز باشد. افزایش ارتفاع سیستم تعلیق، تایرهای آفرود، اسنورکل، فلاپ، قلاب یدک­‌کش، میله­‌های حفاظتی، تایرهای زاپاس در محفظه بار و البته تزئین بدنه با رنگ‌های خاکستری، قرمز و مشکی به همراه مقدار زیادی برچسب‌های تبلیغاتی، مهمترین ویژگی­‌های قابل ذکر درباره نسخه رالی از میتسوبیشی تریتون است.

احتمال دارد خودروی بعدی تیم میتسوبیشی رالی‌آرت، اوتلندر PHEV باشد چراکه کانسپتی با نام Vision Ralliart که براساس این خودرو شکل گرفته در نمایشگاه توکیو 2022 به معرض نمایش درآمد. این خودرو به واسطه کیت اسپرت بدنه، رینگ‌های 22 اینچی و تقویت بخش فنی، از نسخه استاندارد متمایز شده بود.

نسخه رالی از میتسوبیشی تریتون

مسابقه رالی کراس کانتری AXCR از ششم تا دوازدهم آگوست 2022 در جنوب‌شرقی آسیا برگزار خواهد شد. مسیر این مسابقه از کوهستان و جنگل‌ها عبور می­‌کند.

لازم به‌ذکر است که میتسوبیشی به تازگی اقدام به عرضه برخی لوازم اضافه و برچسب‌­های بدنه مخصوص رالی‌آرت برای محصولات خود کرده است. خریداران تریتون و پاجرو اسپرت در تایلند و اوتلندر PHEV، اکلیپس کراس، ASX و دلیکا D:5 در بازار ژاپن، می‌­توانند از این امکان تازه بهره‌­مند شوند.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : carscoops.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید