نگاهی به تاتا Curvv

شرکت تاتا موتورز که چند سال پیش به علت ساخت ارزان‌ترین خودروی جهان در سرخط خبرها قرار گرفت، اخیراً یک کانسپت جدید را معرفی کرده است. البته با نمونه اولیه از یک خودروی شهری اقتصادی مواجه نیستیم، بلکه یک کراس‌اور کوپه با موتور برقی در برابر چشمان ما قرار گرفته است.

تاتا Curvv قصد دارد تعادل میان زیبایی ظاهری، توانایی فنی و قابلیت کاربردی را به معرض نمایش بگذارد. تاتا Curvv برای نمایش زبان طراحی جدید این خودروساز هندی به میدان آمده است و احتمالاً ظرف دو سال آینده وارد خط تولید خواهد شد. آن‌گونه که تاتا اعلام نموده، Curvv قصد دارد تعادل میان زیبایی ظاهری، توانایی فنی و قابلیت کاربردی را به معرض نمایش بگذارد.

فرم کلی بدنه این خودرو را می‌­توان تاحد زیادی شبیه به رنو آرکانا و برخی موارد مشابه دانست، هرچند که بیرون­زدگی­‌های کمتر بدنه در تاتا Curvv، حال و هوایی اسپرت به ظاهر آن تزریق کرده است. از آنجایی که با یک کانسپت سروکار داریم، فعلا خبری از آینه­‌های جانبی و دستگیره درها نیست.

تاتا Curvv

یکی از نکات جالب در طراحی بدنه تاتا Curvv، نوار LED در عقب بدنه است که غیر از ایفای نقش به عنوان چراغ، محدوده شیشه عقب را نیز مشخص کرده است. کمی بالاتر، باله عقب با فرم دو قسمتی دیده می­‌شود، که به عنوان مرزی میان شیشه عقب و سقف پانوراما عمل می­‌کند.

فضای داخلی تاتا Curvv نیز براساس طرحی مینیمال شکل گرفته است، که داشبورد تخت، نمایشگر تبلت­ مانند، دکمه­‌های لمسی سیستم تهویه و اهرم چرخان تعویض دنده را به نمایش می­‌گذارد. دایره بیرونی فرمان دوشاخه نیز با چرم آبی روکش شده و جلوتر از نمایشگر پشت آمپر قرار گرفته است.

تاتا Curvv

تاتا قصد دارد مدل نهایی از Curvv را براساس پلتفرم Generation 2 EV و در دو نسخه درون­‌سوز و هیبرید تولید کند. اگر 70 الی 80 درصد از ویژگی­‌های مدل کانسپت Curvv در نسخه نهایی این خودرو موجود باشد، محصول تاتا را می‌­توان خودرویی قابل توجه دانست.

باعث تاسف است که براساس اعلام تاتا، Curvv تنها در هند به فروش خواهد رسید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید