معرفی کانسپت کرایسلر ایرفلو گرافیت

کرایسلر یکی از برندهایی است که می‌خواهد تا قبل از پایان دهه جاری میلادی به طور کامل برقی شود. با این حال این آمریکایی هنوز حتی یک خودروی برقی نیز در خط تولید خود ندارد. با این حال گفته می‌شود همه‌چیز تا سال 2025 زمانی که شرکت اولین مدل تمام برقی خود را عرضه می‌کند، تغییر خواهد کرد.

نسخه به‌روزشده‌ای از این محصول باز هم در قالب یک کانسپت به صورت رسمی معرفی شده است.کرایسلر در خلال نمایشگاه CES سال 2022 بود که با رونمایی از کانپست ایرفلو - AirFlow - بسیاری از کارشناسان را غافلگیر کرد. اکنون نسخه به‌روزشده‌ای از این محصول باز هم در قالب یک کانسپت به صورت رسمی معرفی شده است.

گفته می‌شود در مراحل اولیه توسعه این خودرو، چندین تغییر اساسی نسبت به کانسپت اولیه اعمال شده است. مهم‌ترین تغییرات مدل جدید که حالا با پسوند گرافیت - Graphite - معرفی شده، به‌روزرسانی در جلوپنجره و نمای اصلی خودرو است.

تردیدی نیست که خاص‌ترین تحول در نمای جلو، تغییر شکل چراغ‌های اصلی به ویژه آن نوار LED باریک سرتاسری است. شاید مهم‌تر از همه عدم قرار دادن لوگوی سنتی کرایسلر در جلوی این محصول باشد. کل نمای بیرونی با رنگ مشکی گلکسی پوشیده تا فلسفه جدید کرایسلر که به آن «ذهنیت پیچیده شهری هنگام حرکت در افق‌ها» گفته می‌شود، معنا پیدا کند.

کانسپت کرایسلر ایرفلو گرافیت

ریزه‌کاری‌های مسی‌ رنگ در گرافیک، باز هم یادآوری می‌کند که کرایسلر یکی از اصیل‌ترین خودروسازان دنیا است. این تریم روی درها و حتی روی رینگ‌های 22 اینچی خودروی فوق دیده می‌شود.

داخل کابین رنگ غالب، خاکستری یخی با تزئینات متضاد با همان رنگ مسی است. شرکت می‌گوید ویژگی‌های ممتازی برای تکمیل و توسعه این خودرو ارائه خواهد داد که منجر به تکامل فضایی راحت بین منزل و کار می‌شود.

کانسپت کرایسلر ایرفلو گرافیت

همانند کانسپت قبلی ایرفلو، این خودروی برقی نیز دارای چند نمایشگر است که به صورت آنلاین به‌روزرسانی‌های لازم را دریافت می‌‌کنند. آنطور که ادعا شده، کرایسلر فوق قابلیت رانندگی خودران سطح 3 را دارد که با همکاری ب‌ام‌و توسعه یافته است.

کرایسلر ایرفلو گرافیت از نظر فنی تفاوتی با ویرایش قبلی ندارد. یعنی همان ساختار 2 موتوره که خروجی ترکیبی آن 400 اسب‌بخار اعلام شده است. کرایسلر می‌گوید این خودرو با یک بار شارژ چیزی بین 560 تا 640 کیلومتر پیمایش خواهد داشت.

مترجم : نیما حدادی

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید