وولینگ Air ev
وولینگ Air ev
Wuling Air ev
Wuling Air ev
Wuling Air ev
Wuling Air ev
وولینگ Air ev
Wuling Air ev
Wuling Air ev
Wuling Air ev
وولینگ Air ev

معرفی وولینگ Air ev

سایک-GM-وولینگ  (SGMW)، به طور رسمی در روز 12 دسامبر، مدل الکتریکی Air را عرضه کرد. این خودرو در محدوده قیمتی 9,700 تا 11,860 دلار قرار دارد.

این خودروی الکتریکی مینی در چهار تریم مختلف عرضه می‌شود و برد آن به 300 کیلومتر می‌رسد. پلتفرم آن GSEV است و در نسخه‌های دو و چهار نفره به بازار می‌آید.

طراحی وولینگ Air ev

نسخه دو نفره (فاصله محوری استاندارد) ابعادی برابر 2599/1505/1631 میلی‌متر با فاصله محوری 1635 میلی‌متر دارد. ابعاد نسخه چهار نفره (فاصله محوری بلند) به 2974/1505/1631 میلی‌متر می‌رسد و فاصله محوری 2010 میلی‌متری دارد.

وولینگ Air ev

محصول جدید با طراحی جعبه‌‌ای، کاپوت کوچک و جلوپنجره بزرگ به خوبی تشخیص داده می‌شود. ویژگی بارز این خودرو نوار LED گسترده است که از جلوی خودرو تا زیر آینه‌ها کشیده شده است. به گفته طراحان، این ایده از ساختار عینک‌های واقعیت مجازی الهام گرفته شده است چراکه متاورس بخش مهمی از آینده ما را تشکیل خواهد داد. استفاده از رینگ‌های کوچک، وولینگ EV را تبدیل به سبد خرید فروشگاهی کرده است.

دو نسخه از آن در دسترس است؛ نسخه اول با چهار صندلی و فاصله محوری بلندتر و دیگری با دو صندلی و فاصله محوری کوتاه‌تر عرضه می‌شود. شیشه عقب در نسخه چهار نفره، پایین‌تر از پنجره درها قرار دارد و دستگیره در محل تقاطع دو صندلی تعبیه شده است. درهای خودرو تمامی بدنه را در بر گرفته‌اند و ورود و خرج را آسان‌تر می‌کند.

وولینگ Air ev

قسمت عقب نسخه دو نفره از یک چراغ نواری شکل تشکیل شده که تمامی عرض خودرو را می‌پوشاند.  مه‌شکن‌های عقب نیز در بخش پایین سپر قرار گرفته‌اند.

کابین و امکانات وولینگ Air ev

داخل کابین وولینگ Air ev، یک صفحه‌نمایش دوگانه ۱۰.۲۵ اینچی دیده می‌شود که سیستم عامل Ling مربوط به وولینگ را دارد. طراحی کابین مینیمال و دو رنگ است.

وولینگ Air ev

وولینگ یک برنامه کاربردی را برای مالکان خودرو در نظر گرفته است، تا بتوانند وضعیت خودرو را بررسی و آن را از راه دور روشن کنند.

مشخصات فنی وولینگ Air ev

پیشرانه الکتریکی در نظر گرفته شده برای نسخه دو نفره، ۴۰ اسب‌بخار قدرت دارد. اما پیشرانه الکتریکی مربوط به نسخه چهارنفره، ۶۸ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند.

وولینگ Air ev

یک باتری لیتیوم آهن فسفاتی به پیشرانه الکتریکی آن متصل است. حداکثر سرعت وولینگ Air ev به ۱۰۰ کیلومتر برساعت می‌رسد. این خودرو از شارژر سریع DC پشتیبانی می‌کند و وولینگ می‌گوید که در مدت زمان ۴۵ دقیقه از شارژ ۳۰ درصد به ۸۰ درصد می‌رسد.

اولین خودروی جهانی این شرکت، پس از عرضه در چین و اندونزی اواخر سال جاری به کشورهای هند و مصر صادر خواهد شد و سپس به مناطق بیش‌تری خواهد رفت.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : carnewschina.com