معرفی وولینگ Air ev

تصاویر پیش رو متعلق به Wuling Air ev، یک خودرو کوچک الکتریکی، هستند. این خودرو شکلی جعبه‌مانند با طراحی جلویی جسورانه دارد. Wuling Air ev قرار است در سه ماهه سوم سال جاری به بازار چین عرضه شود و در سطح بالاتری از  مدل موفق Wuling Mini EV قرار می‌گیرد. وولینگ Air ev قبلاً با نام Wuling E230 شناخته می‌شد.

وولینگ Air ev در دو نسخه با ظرفیت دو و چهار سرنشین عرضه می‌شود. مشخصات فنی در هر دو یکسان است و یک پیشرانه الکتریکی با قدرت 40 اسب‌بخار چرخ‌های جلو را به حرکت در می‌آورد.محصول جدید با طراحی جعبه‌‌ای، کاپوت کوچک و جلوپنجره بزرگ به خوبی تشخیص داده می‌شود. ویژگی بارز این خودرو نوار LED گسترده است که از جلوی خودرو تا زیر آینه‌ها کشیده شده است. به گفته طراحان، این ایده از ساختار عینک‌های واقعیت مجازی الهام گرفته شده است چراکه متاورس بخش مهمی از آینده ما را تشکیل خواهد داد. استفاده از رینگ‌های کوچک، وولینگ EV را تبدیل به سبد خرید فروشگاهی کرده است.

دو نسخه از آن در دسترس است؛ نسخه اول با چهار صندلی و فاصله محوری بلندتر و دیگری با دو صندلی و فاصله محوری کوتاه‌تر عرضه می‌شود. شیشه عقب در نسخه چهار نفره، پایین‌تر از پنجره درها قرار دارد و دستگیره در محل تقاطع دو صندلی تعبیه شده است. درهای خودرو تمامی بدنه را در بر گرفته‌اند و ورود و خرج را آسان‌تر می‌کند.

در نسخه چهارنفره، پشت‌سری صندلی‌ها از شیشه عقب قابل مشاهده هستند. در قسمت چپ، نشان 上汽通用五菱 با اشاره به سازندگان خودرو، قرار گرفته است. این سرمایه‌گذاری و همکاری در سال 2002 متولد شد و سه شریک دارد؛ SAIC، جنرال‌موتورز و وولینگ موتورز. در قسمت راست نیز به طور دست‌نویس و کوچک نام Air ev حک شده است.

قسمت عقب نسخه دو نفره از یک چراغ نواری شکل تشکیل شده که تمامی عرض خودرو را می‌پوشاند.  مه‌شکن‌های عقب نیز در بخش پایین سپر قرار گرفته‌اند.

وولینگ Air ev

ابعاد هر دو نسخه وولینگ Air ev به شرح زیر است:

  • نسخه چهارنفره: 2974/1505/1631 با فاصله محوری‌ای معادل 2010 و وزن 860 کیلوگرم
  • نسخه دو نفره: 2599/1505/1640 با فاصله محوری معادل 1635 و وزن 760 کیلوگرم

موتور الکتریکی و مشخصات فنی در هر دو نسخه یکسان هستند. یک پیشرانه با قدرت 40 اسب‌بخار که چرخ‌های جلو را به حرکت در می‌آورد. این موتور به یک باتری لیتیوم فسفات آهن متصل است و حداکثر سرعت آن 100 کیلومتر برساعت است.

وولینگ Air ev

قیمت Wuling Air ev در نسخه دو نفره برابر 8630 دلار و در نسخه چهار نفره برابر 10,200 دلار است. وولینگ در رویداد «دنیای خود را برقی کنید» در جاکارتا به صورت رسمی از این خودرو پرده‌برداری کرد و بعد از آن خیلی سریع به دست مشتریان اندونزی می‌رسد. وولینگ در نظر دارد از این محصول به‌عنوان خودروی رسمی نشست G20 در بالی استفاده کند تا برند خود را در سطح جهانی به نمایش بگذارد. از سوی دیگر پیش‌بینی می‌شود مشتریان چینی در سه ماهه سوم با این خودرو مواجه شوند.

مترجم : نیما حدادی

منبع : carnewschina.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید