خرید 100 هزار لوسید توسط عربستان

شرکت Lucid می‌گوید دولت عربستان سعودی متعهد شده در یک بازه 10 ساله 100 هزار دستگاه از خودروهای برقی این شرکت یعنی مدل فعلی ایر و مدل‌های آینده را خریداری کند.

این قرارداد 10 ساله بخشی از چشم‌انداز عربستان سعودی تا سال 2030 با عنوان طرح سبز از تغییر حمل و نقل و فناوری‌های پایدار است.وزارت دارایی عربستان در ابتدا 50 هزار دستگاه خودروی لوسید خریداری خواهد کرد و این امکان وجود دارد که در یک دوره 10 ساله 50 هزار دستگاه خودروی دیگر نیز به لیست خرید اضافه شود. لوسید می‌گوید این توافق، یکی از بزرگ‌ترین تعهدات خرید برای وسایل نقلیه برقی در دنیاست.

به عنوان بخشی از این توافق، سعودی‌ها متعهد شده‌اند که خودروهای ساخته شده در کارخانه فعلی لوسید در آریزونا و تاسیسات آینده را خریداری کنند. نخست انتظار می‌رود این کشور سالانه بین 1000 تا 2000 دستگاه سفارش را تحویل دهد. پروژه‌ای که از سال 2025 آغاز می‌شود. یعنی زمانی که کارخانه لوسید در خاک عربستان شروع به کار می‌کند. در ادامه این تیراژ به 4000 تا 7000 خودرو در سال افزایش پیدا می‌کند.

خرید 100 هزار لوسید توسط عربستان

اولین نسخه‌های تحویلی به طور حتم لوسید ایر خواهد بود و احتمالاً در آینده شاسی‌بلند جدید گراویتی نیز به لیست اضافه می‌شود.

این قرارداد 10 ساله بخشی از چشم‌انداز عربستان سعودی تا سال 2030 با عنوان طرح سبز از تغییر حمل و نقل و فناوری‌های پایدار است. در بیانیه مطبوعاتی گروه لوسید آمده، قیمت خرید خودروها بر اساس پایین‌ترین عدد خرده‌فروشی خواهد بود. قیمت خرده‌فروشی بر اساس نرخ اعلامی در نمایندگی‌های آمریکا تعیین می‌شود. البته هزینه‌های لجستیک، واردات و هزینه‌های تحویل نیز با توجه به قوانین عربستان سعودی تعیین می‌شود.

بد نیست بدانید صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان سعودی موسوم به PIF پس از سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری در سال 2018 توانست 61 درصد لوسید را خریداری کند.

مترجم : نیما حدادی

منبع : insideevs.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید