معرفی لیپ موتور C01

شرکت خودروسازی لیپ موتور با معرفی نمونه اولیه از یک کوپه برقی در سال 2017، ورود خود به صنعت خودروسازی را اعلام کرد. با گذشت سه سال از آغاز تولید محصولات این شرکت در سال 2019 و ثبت آمار فروش 45 هزار دستگاه در سال 2021 و 22 هزار دستگاه در سه ماهه نخست سال 2022، وقت آن رسیده که یک مدل جدید به عنوان محصول پرچمدار از این برند معرفی شود.

مجموعه باتری به ظرفیت 90 کیلووات ساعت می‌­تواند شعاع حرکتی 717 کیلومتر را در اختیار C01 قرار دهد.این نقش به عهده یک مدل سدان به نام C01 محول شده، خودرویی به طول 5.05 متر یعنی در ابعاد مشابه با ولوو S90 یا جنسیس G80 که روی پلتفرم مشترک با محصول دیگر این برند یعنی کراس‌­اور C11 شکل گرفته است.

نه تنها پلتفرم، بلکه بسیاری از بخش فنی این خودروها شامل تعلیق جلو و عقب، باتری کشش و حتی بسیاری از قطعات داخل کابین نیز با یکدیگر مشترک است.

طرح مشابه چراغ‌های جلو و عقب، درهای بدون فریم، رینگ‌های 19 اینچی با رنگ تیره و فرم منحنی سقف که بخش عمده آن را شیشه تشکیل داده است، از مهمترین ویژگی­‌های قابل توجه در طراحی بدنه لیپ موتور C01 بشمار می­‌آید.

Leapmotor C01

سه نمایشگر داخل کابین، گرمکن و تهویه حتی برای صندلی­‌های ردیف عقب، روکش چرم ناپا و دکمه­ روی پوشش داخلی در که وظیفه دستگیره را بر عهده گرفته، از مهمترین ویژگی­‌های قابل اشاره در کابین لیپ موتور C01 است.

فعلاً تنها یک نسخه از لیپ موتور C01 با دو پیشرانه برقی معرفی شده است، که در مجموع 544 اسب­‌بخار قدرت در اختیار این خودرو قرار می­‌دهد. شتاب صفر تا صد نیز از سوی شرکت سازنده برابر با 3 ثانیه اعلام شده است.

Leapmotor C01

مجموعه باتری به ظرفیت 90 کیلووات ساعت می‌­تواند شعاع حرکتی 717 کیلومتر را در اختیار C01 قرار دهد. البته این عدد براساس استاندارد چینی CLTC اعلام شده است، که همواره به خوش‌بینی بیش از حد متهم می­‌شود.

کروزکنترل تطبیق­‌پذیر، دستیار پارک و در آینده نزدیک سطح سه خودران، از مهمترین فناوری­‌های بکار رفته در لیپ موتور C01 است.

ثبت سفارش برای لیپ موتور C01 از ماه می آغاز خواهد شد، ولی درباره قیمت این خودروی برقی هنوز اطلاعی در دسترس نیست. انتظار می­‌رود که قیمت لیپ موتور C01 بیشتر از 27 الی 34 هزار دلار تعیین شده برای کراس‌­اور C11 باشد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : autoreview.ru

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید