معرفی مرسدس ویژن AMG

شرکت مرسدس-آام‌گ با معرفی کانسپتی به نام ویژن AMG، نمایی از یک سدان اسپرت برقی مربوط به سال‌های آینده را به معرض نمایش گذاشته است.

فاصله نسبتاً زیاد بین محورها، بیرون­‌زدگی­‌های کوتاه بدنه در جلو و عقب، ارتفاع کم بدنه و گلگیرهای برآمده، فرمی اسپرت از یک خودروی سدان آینده‌نگر را به معرض نمایش گذاشته است.ویژن AMG براساس پلتفرم AMG.EA شکل گرفته که از پایه و به صورت انحصاری برای خودروهای برقی طراحی شده است. پیشرانه‌های برقی این خودرو که روی محورها نصب شده، از یکی از زیرمجموعه‌­های مرسدس یعنی YASA تامین شده است. از میزان خروجی این موتورها خبری در دسترس نیست، ولی مرسدس اعلام نموده که قدرت آن‌ها از موتورهای برقی متداول بیشتر خواهد بود.

فاصله نسبتاً زیاد بین محورها، بیرون­‌زدگی­‌های کوتاه بدنه در جلو و عقب، ارتفاع کم بدنه و گلگیرهای برآمده در شباهت با خودروهای فرمول یک، فرمی اسپرت از یک خودروی سدان آینده‌نگر را به معرض نمایش گذاشته است.

طرحی شبیه به جلوپنجره پان‌آمریکانا با حاشیه و اجزای نورانی روی دماغه ویژن AMG به چشم می­‌خور،د هرچند که این خودروی برقی به جلوپنجره واقعی نیازی ندارد.

مرسدس ویژن AMG

چراغ‌های جلو هم از سه عنصر نورانی تشکیل شده است، که فرم لوگوی مرسدس‌بنز را تداعی می­‌کند. یک نوار نورانی هم در پایین کاپوت به چشم می‌خورد. شیشه­‌های جانبی به رنگ مشابه با سایر نقاط بدنه یعنی نقره‌ای Alubeam درآمده و دو قطعه کوچک با طرحی خاص نیز به عنوان آینه­‌های جانبی نصب شده است.

مرسدس ویژن AMG

سه چراغ ترمز در عقب با طرحی شبیه به خروجی­‌های اگزوز، باله فعال و یک دیفیوزر مشکی، از دیگر ویژگی­‌های طراحی بدنه ویژن AMG به شمار می‌­آید. طرحی از ستاره‌­های سه پر مرسدس هم روی گلگیر عقب دیده می­‌شود. برخی عناصر طراحی ویژن AMG همچون دیفیوزر و رکاب­‌های جانبی، بسیار شبیه به خودروهای فرمول یک طراحی شده است.

در حال حاضر هیچ تصویری از فضای کابین ویژن AMG در اختیار رسانه‌­ها قرار نگرفته است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید