• کونيگ‌زگ CC850

نسخه‌ای مدرن از سوپراسپرت سوئدی

معرفی کونیگ‌زگ CC850

30 مرداد 1401 12:31

بیست سال پس از ورود کونیگ‌زگ CC8 به خیابان‌ها، نواده مدرن آن با نام CC850 معرفی شده است، تا خاطره نخستین محصول کمپانی سوئدی را گرامی بدارد.

به مناسبت تولد پنجاه سالگی بنیانگذار شرکت کونیگ‌زگ یعنی Christian von Koenigsegg، تنها 50 دستگاه CC850 تولید خواهد شد.کونیگ‌زگ CC850 به پیشرانه 8 سیلندر 5 لیتری توئین توربو مجهز شده است، که قدرتش با سوخت E85، به 1385 اسب­‌بخار و با بنزین معمولی، به 1185 اسب‌بخار می‌رسد. حداکثر گشتاور هم 1385 نیوتن‌متر اعلام شده است، که با وزن 1385 کیلوگرمی CC850، هماهنگ به نظر می‌­رسد.

گیربکس 9 سرعته از کونیگ‌زگ جسکو به CC850 منتقل شده است، اما با کمال تعجب دسته دنده مربوط به گیربکس شش سرعته دستی و یک پدال کلاچ را در فضای داخلی مشاهده خواهید کرد! شاید فکر کنید این قطعات نمایشی بوده و کاربردی ندارند اما حقیقت این است که همچون بسیاری از خودروهای مدرن، فرآیند تعویض دنده در این خودرو نیز به صورت الکترونیکی درآمده و پدال و اهرم دنده، فرامین راننده را به صورت پیام مجازی به گیربکس 9 سرعته انتقال می‌دهند.

کونیگ‌زگ CC850

مجموعه انتقال قدرت این خودرو با نام عجیب TWMPAFMPC معرفی شده که مخفف عبارت «نیرومندترین و سریعترین خودروی دنده دستی جهان» است! در هنگام رانندگی عادی با این خودرو، تنها شش دنده از مجموع 9 دنده گیربکس در دسترس راننده قرار دارد، اما با انتخاب حالت­‌های رانندگی دیگر، تمامی دنده­‌ها در دسترس قرار می‌­گیرد.

هرچند کونیگ‌زگ فعلاً از اعلام جزئیات بیشتر درباره مشخصات فنی CC850 خودداری نموده است، ولی با توجه به قدرت کمتر نسبت به جسکو، قرار نیست که با یک خودروی رکوردشکن روبرو باشیم. اما از آنجا که نیروی پیشرانه نسبت به محصول قدیمی کونیگ‌زگ یعنی CC8S، دو برابر شده بنابراین انتظار می­‌رود که عملکردی درخشان از این مدل را مشاهده کنیم.

کونیگ‌زگ CC850

به مناسبت تولد پنجاه سالگی بنیانگذار شرکت کونیگ‌زگ یعنی Christian von Koenigsegg، تنها 50 دستگاه CC850 تولید خواهد شد. البته فعلاً از قیمت و زمان عرضه این محصول اطلاع نداریم.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

دیدگاه کاربران