بایک بیجینگ X55

معرفی بیجینگ X55

خودروسازان چینی‌ مانند هاوال، چری و ... بازاری رقابتی‌ را برای کراس‌اورها در آفریقای جنوبی ایجاد کرده‌اند. اکنون خودروسازی بایک (BAIC) رقیب جدید و هیجان‌انگیزی را وارد بازار این منطقه کرده است.

بایک بیجینگ X55 بر اساس نسل 2.0 پلتفرم BMFA این شرکت ساخته شده است و از یک پیشرانه بنزینی 1.5 لیتری توربوشارژ نیرو می‌گیرد. این برند چینی تایید کرده که کراس‌اور جدید X55 تحت برند فرعی و تازه خود، با نام Beijing، عرضه می‌شود. در واقع BAIC مخفف عبارت Beijing Automotive Industry Corporation است‌.

به نظر می‌رسد که این کراس‌اور تازه‌وارد، اواخر سال جاری وارد بازار شود‌. در رویداد Citizen Motoring قیمتی بین 400 تا 460 هزار روپیه برای آن تعیین شد، البته قیمت و مشخصات دقیق نزدیک به زمان عرضه مشخص می‌شود.

خودرو بیجینگ X55 بر اساس نسل 2.0 پلتفرم BMFA این شرکت ساخته شده و از یک پیشرانه بنزینی 1.5 لیتری توربوشارژ نیرو می‌گیرد. خروجی پیشرانه به 174 اسب‌بخار قدرت و 305 نیوتن‌متر گشتاور می‌رسد. نیروی تولید شده از طریق یک گیربکس دوکلاچه به چرخ‌های جلو ارسال می‌شود.

بایک بیجینگ X55

بیجینگ X55 در مدت زمان 7.8 ثانیه به سرعت صد کیلومتر برساعت می‌رسد. رقم اعلام شده برای مصرف سوخت، 7.2 لیتر در هر صد کیلومتر است؛ اما می‌تواند از این عدد فراتر نیز برود. چهار حالت رانندگی اکو، کامفورت، اسپورت و اسمارت وجود دارد.

طراحی بیجینگ X55 آینده‌نگر است و دستگیره‌های در مخفی دارد. داخل خودرو، نمایشگرهای قابل‌توجهی برای سیستم اطلاعات و سرگرمی CarbitLink و صفحه کیلومتر وجود دارند، که مستقل هستند. برای طراحی فرمان از جت الهام گرفته شده و نورپردازی محیطی، اثر سه‌بعدی دارد.

بایک بیجینگ X55

بیجینگ X55 به طور استاندارد 6 ایربگ دارد. علاوه بر آن، آخرین نسل ESP 9.3 در نظر گرفته شده است. بایک می‌گوید که X55 توانسته پنج ستاره ایمنی C-NCAP را کسب کند.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : iol.co.za