• مدارک لازم براي خلافي خودرو در دفاتر پليس+10

تعرفه‌های سال جدید اعلام شد

مدارک لازم برای خلافی خودرو در دفاتر پلیس+10

22 اردیبهشت 1403 13:44

دفاتر پلیس +۱۰، دفاتری هستند که خدمات انتظامی را به شهروندان ارائه می‌دهند. خدماتی مانند صدور کارت سوخت، گذرنامه، گواهی سوء پیشینه، صدور وضعیت خلافی و… از جمله خدمات این مراکز است.

بسیاری از این خدمات به صورت آنلاین و غیرحضوری نیز ارائه می‌شوند؛ اما پلیس+10 سریع‌تر کارها را انجام می‌دهد. برای مثال، پلتفرم‌های مختلفی وجود دارند که می‌توان از آن‌ها استعلام خلافی ماشین گرفت. اما برخی از این استعلام‌ها آنلاین و به روز نیست و حداقل برای 24 تا 48 ساعت  قبل است. اما با مراجعه به دفاتر پلیس+10 می‌توان جرایم رانندگی را آنلاین و به‌روز استعلام کرد.

مراحل دریافت خلافی خودرو ار دفاتر پلیس+10

1. ساعات کاری دفاتر پلیس+10 در سال 1403، شنبه تا چهارشنبه از ۷:۳۰ الی ۱۴:۳۰ است. این مراکز در روزهای پنج‌شنبه نیز از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۱:۳۰ خدمات ارائه می‌دهند.

2. نکته قابل توجه این است که اگر مجموع جرایم خودرو بیش از یک میلیون تومان باشد، باید به پلیس راهور مراجعه کرد. ضمنا پرداخت خلافی در دفاتر پلیس +10، فقط با کارت بانکی است.

3. برای استعلام و پرداخت خلافی خودرو در دفاتر پلیس +10 باید حداقل یک مدرک از خودرو ارائه داد؛ کارت خودرو، سند خودرو و بیمه‌نامه شخص ثالث قابل قبول است.

هزینه دریافت خلافی خودرو در دفاتر پلیس+10

تعرفه دریافت خلافی در سال 1403، برابر 17500 تومان است. رسیدگی غیرحضوری اجرائیات یا بررسی کسر خلافی نیز 8500 تومان است. برای هر ردیف خلافی قابل اعتراض نیز باید 650 تومان پرداخت. ضمنا هزینه اضافی برای پرینت بیش از سه برگ دریافت می‌شود.

توجه داشته باشید که هزینه اخذ خلافی در دفاتر پلیس+10 از طریق دستگاه کارتخوان و یا خودپرداز قابل پرداخت است.

دیدگاه کاربران