• اولين عکس‌هاي جاسوسي شاسي بلند هيونداي
  • اولين عکس‌هاي جاسوسي شاسي بلند هيونداي
  • اولين عکس‌هاي جاسوسي شاسي بلند هيونداي

آیا همان کانسپت قدیمی هیوندای است؟

انتشار اولین عکس‌های جاسوسی آیونیک 7

31 اردیبهشت 1403 17:14

عکس‌های جاسوسی اولین شاسی‌بلند برقی سه ردیفه هیوندای منتشر شده است. نام این خودرو آیونیک ۷ بوده که قرار است ماه آینده در نمایشگاه خودرو بوسان کره رونمایی شود.

نمونه‌های اولیه آن طی ۱۸ ماه گذشته بارها ساخته شده‌اند. اما همگی آن‌ها با روکش‌های بدنه ضخیم پوشیده‌ شده‌اند. این تصاویر، مربوط به جدیدترین نمونه‌ استتارشده‌ای است، که در خیابان‌های کره دیده شده.

مشخصات ظاهری شاسی‌بلند هیوندای آیونیک 7

این محصول، شباهت‌های زیادی با کانسپت آیونیک 7 دارد که در سال ۲۰۲۱ معرفی شد. ظاهر آن صاف و صیقلی‌تر از رقیبش، یعنی کیا EV9 است. در بخش جلویی، چراغ‌های دوتکه دیده می‌شوند که DRL در بخش بالا و چراغ‌های اصلی در بخش پایینی تعبیه شده‌اند. دستگیره‌ درها هم‌سطح با بدنه دیده می‌شود و روف ریل و رینگ‌های مشکی و سیلور نیز اضافه شده است.

بخش عقب این مدل، کمی‌ عمودتر و صاف‌تر از کیا EV9 به نظر می‌رسد و ستون‌های D ضخیم با پنجره‌های جانبی بزرگ برای ردیف دوم دارد. همچنین احتمالا شیشه عقب بزرگ‌تر از کیا EV9 است.

اولین عکس‌های جاسوسی شاسی بلند هیوندای

هیوندای از طراحی جذابی برای چراغ‌های عقب استفاده کرده است، به طوری که چراغ‌های عمودی تا بالای شیشه امتداد دارند‌.

مشخصات فنی شاسی‌بلند هیوندای آیونیک 7

احتمالا آیونیک ۷ طبق پلتفرم جدید E-GMP ساخته شده است و پیشرانه‌‌های مشترک با EV9 دارد. این محصول کیا، به صورت دیفرانسیل عقب و با قدرت ۲۱۵ اسب‌بخار عرضه می‌شود. البته نسخه دودیفرانسیل آن نیز با خروجی ۳۷۹ اسب‌بخار قدرت در دسترس است.

کیا همچنین در حال توسعه EV9 GT است، که ۵۷۶ اسب‌بخار خروجی دارد. انتظار می‌رود که هیوندای نیز مانند کیا، آیونیک ۷ را با باتری ۷۶.۱ کیلووات‌ساعتی و همچنین باتری بزرگ‌تر ۹۹.۸ کیلووات ساعتی عرضه کند.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

دیدگاه کاربران